Moim marzeniem jest:

Jeszcze się zastanawiam

Nikola, 13 lat

Kategoria: inne

Oddział: Warszawa

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie

2021-10-14

Gdy zbliżałyśmy się do drzwi mieszkania Marzycielki usłyszałyśmy jakiś hałas. To młodszy brat Nikoli wybiegł na klatkę schodową i przywitał nas okrzykiem: „Witajcie ciocie!”. Po przywitaniu z 5-letnim Filipem i jego tatą poszłyśmy do Nikoli, której towarzyszyła mama. Marzycielka ma swój pokoju, który dzieli z czarnym ptasim towarzyszem - gwarkiem w dużej, mobilnej klatce. Od razu po przywitaniu dałyśmy dziewczynce lodołamacz - świecącego na niebiesko misia, który gra spokojne melodie. Włączyłyśmy zabawkę, żeby pokazać dziewczynce jakie melodie wygrywa miś. Kamila powiedziała wtedy „Wiesz, że jednym z moich ulubionych utworów jest właśnie ten czyli „Poranek” i po chwili pierwszy raz zobaczyłyśmy szeroki, cudowny uśmiech Nikoli, która zainteresowała się misiem wyciągając po niego rękę.

 W dalszej części spotkania podczas rozmowy z rodzicami mogłyśmy dostrzec, że Marzycielka świetnie sobie radzi ze swoimi dysfunkcjami. Miała przed sobą laptopa, ze specjalnym programem, w którym zostały wcześniej wyświetlone różne zwierzęta. Dziewczynka świetnie radziła sobie z obsługą programu za pomocą wzroku, dzięki czemu oczami wybierała na komputerze zwierzęta, które wydawały dźwięki. Na podstawie tego domyśliłyśmy się, że Nikola lubi świat fauny. W czasie spotkania zauważyłyśmy, że z Marzycielką najłatwiej kontaktować się przez emocje, dlatego też postanowiłyśmy pokazywać dziewczynce różne kategorie marzeń na fundacyjnej stronie internetowej. Oprócz tego wraz z mamą Nikoli tworzyłyśmy w specjalnym programie obrazki przedstawiające różne rzeczy, Marzycielka ożywiła się patrząc na obrazki przedstawiające morze, ale też na stronie FMM zareagowała pozytywnie na zdjęcie, na którym odbywało się pływanie z delfinami, w tym momencie spojrzała też na nas i bardzo się ucieszyła. Dowiedziałyśmy się, że Nikola uwielbia wodę. Niestety obrazki na stronie fundacji były dla dziewczynki zbyt mało czytelne – zwracała bardziej uwagę na radość innych dzieci niż na marzenia. W związku z tym uzgodniłyśmy z rodzicami Marzycielki, że na następnie spotkanie przygotujemy prezentację z różnymi zdjęciami w dużym formacie, które wyświetlimy na telewizorze lub na komputerze. Na podstawie tego zamierzamy zrozumieć marzenie Nikoli. Mamy nadzieję, że na następnym spotkaniu uda nam się dotrzeć do serca dziewczynki i poznać ukryte tam jej najskrytsze marzenie czego nie możemy się doczekać.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Kamila Śliwowska

email: kamila.sliwowska@mammarzenie.org

tel: +48 503 76 88 34

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Nikola - o. Warszawa - Jeszcze się zastanawiam

Nikola wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Jeszcze się zastanawiam marzyciela Nikola.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN