Moim marzeniem jest:

Komputer Gamingowy

Ignacy, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2021-12-21

Ze względu na sytuację pandemiczną oraz bezpieczeństwo Ignacego, nasze pierwsze spotkanie odbyło się online, w pewien zimowy wieczór, na kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia. To wyjątkowo magiczny czas dla naszego Marzyciela, jak się bowiem okazało Ignaś jest prawdziwym miłośnikiem Świętego Mikołaja i chciałby go odwiedzić na Biegunie Północnym :)

Na początku lekko zestresowany naszą wirtualną obecnością, ale po paru chwilach zobaczyłyśmy piękny uśmiech na jego twarzy. Musiałyśmy nieco zmotywować Ignasia do rozmowy, ale udało się! Dowiedziałyśmy się bardzo wiele na temat jego zainteresowań i sposobów na spędzanie czasu. Okazało się, że Ignacy uwielbia śnieg, jazdę na sankach i z niecierpliwością czeka na Święta Bożego Narodzenia. Pieczenie pierniczków i przystrajanie choinki nie są mu obce. Jest opiekuńczym, starszym bratem 6-letniego Leona. Wieczorami chętnie czyta książki, szczególnie te o kameleonach  - fascynuje go ich umiejętność wtapiania się w otoczenie i zmiany kolorów. Lubi zwierzęta, w szczególności koty. Ścisły umysł matematyczny, a przy tym ogromny fan twórczości Dawida Podsiadło. W wolnych chwilach gra z kolegami w gry komputerowe i sprawia mu to niesamowitą frajdę. Jest pasjonatem Minecraft’a i wszelkich gier strategicznych. Nie zdziwiło Nas więc, gdy ubrany w koszulkę gracza ogłosił zdecydowanie, że jego największym marzeniem jest Komputer Gamingowy :) :) W przyszłości planuje zostać Informatykiem i projektować własne gry komputerowe. Ma już parę pomysłów!

Było Nam niesamowicie miło poznać Ignasia, jego zainteresowania oraz Marzenie. Teraz trzymamy kciuki za jego spełnienie! Wszystkich chętnych do wsparcia tę inicjatywę zapraszamy do kontaktu z Fundacją Mam Marzenie Oddział Trójmiasto.

spełnienie marzenia

2022-01-11

Los nam sprzyjał od samego początku. Bardzo szybko udało się znaleźć sponsora, który z ogromną chęcią zakupił wymarzony komputer dla Ignasia. Dlatego też już po tygodniu od spotkania mogłam poinformować Mamę Ignacego, że możemy spełnić marzenie. Ustaliłyśmy datę tego wielkiego wydarzenia i zachowanie naszej wizyty w całkowitej tajemnicy. Marzyciel niczego się nie spodziewał, kiedy pewnego styczniowego wieczoru przyjechałam z pięknie zapakowanym, wyczekiwanym sprzętem. Rodzice zadbali o tort (bo w końcu było co świętować!) oraz słodki, dziecięcy szampan. Ignacy nie posiadał się z radości! Najpierw odpakował mysz gamingową, którą nasz sponsor wzbogacił podarunek. Miał być to wstęp do dalszej części spotkania. Widziałam uśmiech na twarzy Ignacego, który z każdą chwilą stawał się pełniejszy. Następnie przyszła kolej na słuchawki – w końcu przyszły projektant gier musi mieć w zanadrzu odpowiednie narzędzia pracy :) Atmosfera była coraz bardziej pełna wyczekiwania. Największe pudełko powędrowało do rąk Marzyciela… a w oczach chłopca pojawiły się łzy szczęścia :) To było to! Warto marzyć, warto wierzyć i czekać na tę chwilę. Niedowierzanie, radość, wdzięczność – te wszystkie emocje malowały się na twarzy Ignacego, gdy pieczołowicie rozrywał papier, którym owinęliśmy wcześniej nowy, profesjonalny komputer marki Asus. Od razu podłączyliśmy sprzęt i wykonaliśmy potrzebne konfiguracje. Przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i pyszny tort. Młodszy brat Ignasia również był zafascynowany prezentem i zapowiedział, że z chęcią wypróbuje komputer (o ile Ignaś mu na to pozwoli :)).

Dziękujemy serdecznie naszemu anoninowemu Darczyńcy za ogromne serce, rodzicom za zachowanie do samego końca naszych planów w tajemnicy, a także samemu Marzycielowi – za jego Marzenie <3