Moim marzeniem jest:

Wyjazd do Disneylandu

Filip, 8 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-03-27

W niedzielne popołudnie udało nam się spotkać z naszym Marzycielem Filipem.
Była to dla Niego ogromna niespodzianka, ponieważ nic nie wiedział o naszym przyjeździe. Z uśmiechem i z entuzjazmem odpowiadał na wszystkie pytania. Jest chłopcem niezwykle rozsądnym, pełnym, pozytywnej energii, na spotkaniu bardzo dużo opowiadał o swoich zainteresowaniach( Ben 10,Avengersi), jak spędza czas wolny i co jest dla niego ważne i bliskie sercu. Mieliśmy okazję porozmawiać z mamą i tatą, którzy z wielką serdecznością nas powitali. Chłopiec potrzebował jednak chwili namysłu by określić swoje największe marzenie. Aby zachęcić Go do wyznania czego pragnie, zagraliśmy w „Kalambury”. Podzieliliśmy się na dwie drużyny - wolontariuszka Marzena i Filip jako jedna - pod nazwą „Super Ludzie”( wymyślona przez młodziana),zaś w drugiej „Uśmiechnięci Ludzie „ – mama i wolontariuszka Matylda. To było nie lada wyzwanie,
wszyscy zanosiliśmy się ze śmiechu. Okazało się, że największym marzeniem jest wyjazd do Disneylandu. Powiedział, że bardzo lubi parki rozrywki i marzy, aby polecieć samolotem do Paryża.
Serdecznie zachęcamy do pomocy w spełnieniu marzenia cudownego Bohatera, by mógł choć na chwilę zapomnieć o trudach choroby i przeżyć niesamowite chwile pełne radości oraz poczuć magię spełnienia marzenia.  Pokażmy, że jesteśmy, dodajmy Mu motywacji do walki z chorobą i wspólnymi siłami udowodnijmy chłopcu, że pod żadnym pozorem nie wolno przestawać marzyć – bo na to nigdy nie jest za późno- marzenia nie mają daty!
Zatem, wszystkie ręce na pokład i niczym wielka drużyna zapraszamy do pomocy w realizacji szczytnego celu.
Kontakt do wolontariusza prowadzącego :
Marzena Owczarz - +48 693 582 305 ,e-mail: marzena.owczarz@icloud.com
Wpłat można dokonywać na nr konta : 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461.
Fundacja Mam Marzenie ul. św. Krzyża 7, 31 - 028 Kraków z dopiskiem "darowizna
O. Warszawa – wyjazd do Disneylandu Filip.

spełnienie marzenia

2022-08-19

Trzeci weekend sierpnia był dla nas bardzo wyjątkowy, gdyż w asyście trzech Wolontariuszy spełniły się aż 4 marzenia o wyjeździe do Disneyland. Byli z nami: Filip i Oliwka z oddziału Warszawa, Karolina z Kielc oraz Michalina z Gorzowa Wielkopolskiego.

Na realizacje marzenie czekaliśmy długo z wielu powodów, ale w końcu nadszedł ten wielki dzień, kiedy wszyscy spotkaliśmy się na lotnisku w Warszawie. Filipowi w wycieczce towarzyszyła mama. Wszyscy byliśmy lekko zestresowani i zastanawialiśmy się, czy miejsce, o którym tyle się słyszało okaże się tak wyjątkowe, jak zakładaliśmy. 
Już na starcie rozwiano nasze wszelkie wątpliwości. Disneyland to miejsce, gdzie zarówno starsi, jak i młodsi spędzili czas pełen zabawy, lekkich wzruszeń oraz zachwytu. Rollercoastery nie stanowiły wyzwania dla naszych Marzycieli i kolejne atrakcje zdobywali z coraz większą odwagą. Wszelkie pokazy, animacje oraz parady były wyjątkowe i bardzo podobały się Filipowi i innym Marzycielom.    
Grupa z oddziału Warszawa była nierozłączną grupą, która w asyście wolontariusza Kamila nie traciła czasu na odpoczynek. Dzielnie każdego dnia - od samego rana do wieczora - odkrywali świat Disneya. Ogromne emocje towarzyszyły zarówno przy spotykaniu kolejnych postaci Disneya, jak i mniej lub bardziej ekstremalne rollercoastery. Tak się złożyło, że drugiego dnia Filip obchodził swoje 9 urodziny. Przy śniadaniu czekała na niego niespodzianka w postaci tortu - wszyscy obecni w restauracji zaśpiewali mu STO LAT, było to niezwykle wzruszające, a wieczorem po powrocie do pokoju czekała na Filipa niespodzianka. Mamy nadzieje, że Filip nigdy nie zapomni tych urodzin. 
Niezwykle spektakularną częścią był bez wątpienia nocny pokaz iluminacji. Zamek Śpiącej Królewny jest nie tylko najbardziej rozpoznawalną budowlą Disneylandu, ale także tłem dla widowiskowego pokazu świateł, który kończy każdy wieczór w Disneyland Park - byliśmy na nim dwa razy. Takiego show nie można zapomnieć! Lasery, fajerwerki, mapping na fasadzie i znana z filmów muzyka zrobiły na naszych Marzycielkach ogromne wrażenie.  
Były to magiczne trzy dni. Radość Oliwki i Filipa była ogromna. Uśmiech naszych Marzycieli zawsze dodaje nam energii do działania - a podczas tego wyjazdu radości nie było końca. Wyjechaliśmy do Paryża, jako obce dla siebie osoby, a do Polski wróciliśmy, jako fundacyjna rodzina. :) 
Wyjazd okazał się wielką przygodą dla nas wszystkich.
Marzenie zostało zrealizowane ze sprzedaży wyjątkowych dzieł sztuki licznych młodych artystów w ramach charytatywnej Aukcji Marzeń w Domu Aukcyjnym Desa Unicum. Dziękujemy za ogromne serca i zaangażowanie!
 
Drogi Filipie! To był dla nas zaszczyt spędzić z Tobą i innymi Marzycielami te kilka dni i spełnić Wasze marzenia! Nigdy nie przestawajcie marzyć!