Moim marzeniem jest:

Laptop z podświetlaną myszką i słuchawkami

Wiktoria, 12 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-04-14

 

W trakcie przygotowań do Świąt Wielkanocnych, w czwartkowe popołudnie, miało miejsce przemiłe spotkanie dwóch wolontariuszek z Wiktorią i jej mamą.

Spotkanie podczas którego miałyśmy okazję poznać Wiktorię i jej marzenie, odbyło się online, co niestety uniemożliwiło nam bliższe zapoznanie z jej dwoma zwierzakami- kotem Puszkiem i królikiem o imieniu Stefa. Zwierzęta to wielka miłość i pasja Wiktorii, były też bardzo pomocne w pokonaniu bariery nieśmiałości i sprawiły, że na twarzy naszej Marzycielki pojawił się nieschodzący z twarzy, promienny uśmiech!

Wiktoria to niezwykle przyjazna, dzielna i mądra dziewczyna. Ma wielki talent do rysunku, a motyw przewodni jej prac to znany w sieci kot Pusheen- Marzycielka pokazała nam pokaźną kolekcję swoich prac, a my nadal jesteśmy pod wrażeniem staranności z jaką Wiktoria rysuje. 

W przyszłości nasza Marzycielka chce zostać weterynarzem, a jej ulubiony przedmiot w szkole to informatyka.

Z pewnych źródeł wiemy, że jest tam bardzo lubianą uczennicą i wcale nas to nie dziwi!

Wiktoria bardzo cieszy się na możliwość powrotu do szkoły, a kiedy choroba nie pozwala jej na uczestniczenie w lekcjach razem z rówieśnikami, nasza Marzycielka nie odpuszcza i uczy się zdalnie. 

Aktualnie Wiktoria dzieli komputer z braćmi lub korzysta ze sprzętu wypożyczonego ze szkoły. Jej marzeniem jest posiadanie własnego laptopa, do którego dołączona będzie podświetlana myszka i słuchawki….. z uszami kota! (słuchawki z uszami kota są tak świetnym gadżetem, że od wczoraj marzą o nich również nasze dwie wolontariuszki).

Z takim talentem, zainteresowaniami, pasją i wrażliwością jesteśmy przekonane, że Wiktoria osiągnie niezwykłe rzeczy!

Z uwagi na to, że nie możemy spełnić największego marzenia Wiktorii, jakim jest posiadanie siostry, bardzo liczymy na to, że z pomocą ludzi o wielkim sercu uda nam się spełnić marzenie o zakupie laptopa i niezbędnych akcesoriów. 

Mamy nadzieje, że jak najszybciej zbierzemy potrzebne środki i będziemy mogły już osobiście odwiedzić naszą wspaniałą Marzycielkę, jej rodzinę i ukochane zwierzaki.

 

 

Relacja: Natalia

 

 

 

 

 

 

spełnienie marzenia

2022-08-19

Wakacje się kończą, ale my nadal działamy. W upalny piątek spełniliśmy kolejne marzenie. Nasza marzycielka Wiktoria, ostatnie dni wakacji może spędzić korzystając z jej wymarzonego różowego laptopa, podświetlanej myszki i słuchawek z kocimi uszami! Z takim wyposażeniem, nadchodzący rok szkolny nie jest jej straszny :) Podczas spełnienia marzenia, nasi wolontariusze mieli okazje osobiście poznać Marzycielkę, jej rodzinę oraz zwierzaki - kotka Puszka i królika o imieniu Stefa.
Po zabawie z pupilami Wiktorii, zasiedliśmy podziwiać jej talent malarski. Marzycielka przedstawiła nam swoje prace, a później utworzyła przy nas nowe arcydzieło, na którym umieściła logo fundacji Mam Marzenie oraz Uczestników 3. Międzynarodowej Konferencji „Specjaliści Specjalistom”, których łączy z Wiktorią wielka sympatia do zwierząt. W tym miejscu pragniemy podziękować Uczestnikom 3. Międzynarodowej Konferencji „Specjaliści Specjalistom”, dzięki którym mogliśmy spełnić to marzenie.
W czasie, gdy Marzycielka rysowała, nasi wolontariusze stopniowo rozładowywali napięcie, wręczając kolejne części wymarzonego zestawu Wiktorii. Na pierwszy ogień poszły różowe słuchawki z kocimi uszami, które wywołały ogromny i szczery uśmiech na twarzy Wiktorii. Wróciliśmy do rysowania, a wkrótce nadszedł czas na kolejny upominek.... Oczom Wiktorii ukazały się bluza, czapka i torebka z ulubionym i znanym w sieci kotem Pusheen'em. Marzycielka z wielką radością założyła ubrania, podzieliła się swoim zadowoleniem z mamą, po czym wróciła do rysunku. Po dopracowaniu wszystkich szczegółów swojego dzieła, nasza zdolna Marzycielka otrzymała najważniejszą dla niej część zestawu, czyli różowy laptop. Z pomocą brata sprawnie uruchomiła sprzęt i po błysku w oczach, nasi wolontariusze widzieli, że Wiktoria nie może się doczekać, aż uruchomi na nim pierwszą grę. Widząc na twarzy marzycielki radość, ze spokojem możemy stwierdzić, że spełnienie kolejnego marzenia zostało zakończone sukcesem! Jesteśmy dumni i niesamowicie szczęśliwi, że możemy poznawać tak zdolnych i wspaniałych młodych ludzi, jakimi są nasi podopieczni.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i wszystkim wspierającym działalność fundacji- tworzycie wspaniałą społeczność i wnosicie radość w tak wiele potrzebujących tego serc.Właśnie takie chwile sprawiają, że my, jako wolontariusze, tak bardzo lubimy pomagać.