Moim marzeniem jest:

Laptop i kierownica do gier wraz ze skrzynią biegów i pedałami

Aleks, 15 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2022-04-10

W słoneczne, niedzielne popołudnie odbyło się pierwsze spotkanie z naszym Marzycielem Aleksem. Było to spotkanie w formie zdalnej przez aplikację WhatsApp. W spotkaniu uczestniczył nasz Marzyciel wraz z jego mamą. W momencie uzyskania połączenia Naszym oczom ukazał się niezwykle radosny 15 letni chłopak, któremu towarzyszyła równie uśmiechnięta mama.

Od razu nawiązała się między nami nić porozumienia, a sam Aleks okazał się bardzo śmiałym w rozmowie chłopcem. Wiedział dokładnie dlaczego i w jakim celu się spotkaliśmy.

W trakcie swobodnej rozmowy dowiedziałyśmy się, że nasz Marzyciel interesuje się motoryzacją. W wolnej chwili jeździ na swoim quadzie lub pomaga rodzinie w majsterkowaniu przy aucie. Dodatkowo jak na nastolatka przystało lubi grać w gry komputerowe, a w szczególności Farming Simulator oraz Forza Horizon. W szkole jego ulubionym przedmiotem jest wychowanie fizyczne. Jego ulubioną dyscypliną sportową jest piłka nożna, w którą ochoczo gra.

Aleks wraz z mamą opowiedzieli nam o swoich dwóch uroczych pieskach, które na co dzień z nimi mieszkają i są częścią ich rodziny. Pupile tak samo jak nasz Marzyciel lubią spędzać czas na dworze i razem wszyscy biegają po podwórku.

Rozmowa trwała w najlepsze, gdy Aleks z zapałem i z dużą precyzją zabrał się do rysowania marzeń.

Aleks przejawia talent do rysowania po mamie, przyznał, że z małą pomocą mamy wygrał kilka konkursów plastycznych w szkole. Oprócz zdolności plastycznych, Aleks szczyci się zdobytymi osiągnięciami w dziedzinie fotografii. Wygrał liczne konkursy fotograficzne, a jak sam wspomniał najbardziej lubi fotografować krajobrazy i martwą naturę.

W końcu nadszedł czas, by Aleks podzielił się z nami swoim największym marzeniem. Bohater tego spotkania marzy o czarnym laptopie marki Acer Nitro 5, który posłuży mu do gier samochodowych, o których wcześniej wspominał, jak i do nauki, która aktualnie odbywa się w formie zdalnej. Wyposażony dodatkowo w klawiaturę oraz zestawem do prowadzenia pojazdu w grze, czyli kierownicę, pedały i skrzynię biegów.

Czas spędzony z Aleksem i jego mamą na wideo rozmowie minął nam błyskawicznie i w bardzo miłej atmosferze. Najważniejsze jednak, że osiągnęliśmy cel i mamy marzenie do spełnienia!! Proszę uzupełnić każdą rubrykę adekwatnie do relacji!

spełnienie marzenia

2022-09-09

Wrześniowego, piątkowego popołudnia z uśmiechami na twarzy wybrałyśmy się do Naszego Marzyciela Aleksa. Już po drodze towarzyszyły Nam spore emocje i wielka radość, bo tego dnia miałyśmy misje specjalną.  Z każdym przejechanym kilometrem drogi byłyśmy coraz bliżej spełnienia kolejnego Marzenia. 


Wkrótce dotarłyśmy na miejsce, gdzie zostałyśmy ciepło przywitanie przez Mamę Marzyciela, która zaprosiła Nas do domu. 


Wtedy pojawił się Bohater tego wyjątkowego dnia, radosny Aleks, który trzeba przyznać, wprost tryskał pozytywna energią. 
Zapytałyśmy Aleksa czy Nas kojarzy, bo minęło sporo czasu od Naszego pierwszego spotkania, jednak pamięć chłopca okazała się niezawodna. Dołączyła do Nas babcia, był też i brat Chłopca. 


Nie zwlekający zaprosiliśmy Aleksa do otwarcia całkiem sporego pudła z dużą zieloną kokardą. Marzyciel ochoczo zabrał się do jego otwierania wiedząc, że to właśnie tam znajduje się jego Marzenie laptop Acer Nitro 5 z pełnym zestawem sprzętu potrzebnego do prowadzenia pojazdu w grze. 
Jak się okazało z kartonu jeden po drugim zaczęły unosić się balony z logo Fundacji Mam Marzenie, aż w końcu karton został…pusty! Taki element zaskoczenia przygotowałyśmy dla Aleksa, wszyscy się roześmialiśmy i stwierdziliśmy, że to nie ten karton. 
Nie chcąc trzymać Aleksa ani chwili dłużej w oczekiwaniu wręczyłyśmy Chłopcu Jego Marzenie.

To był ten moment, otwierany karton po kartonie ukazał Nam wymarzony sprzęt komputerowy. 
Atmosfera spotkania była znakomita, Mama Aleksa poczęstował Nas pysznym ciastem i ciepła herbatą. Marzyło się, by ta chwila trwała dłużej i czas płynął wolnej.
 Jeszcze zanim wyruszyłyśmy w drogę powrotna Aleks zaprezentował Nam swoje umiejętności w jeździe quadem na czterech kółkach…ale również i na dwóch. Ma Chłopak talent do prowadzenia pojazdów! 
Piękne, pamiątkowe zdjęcia z Naszym Marzycielem przypominają Nam o tamtym wspaniałym dniu i o fakcie, że warto marzyć, bo marzenia się spełniają.