Moim marzeniem jest:

laptop DELL do gier

Kiril, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-07-21

W pewien czwartkowy wieczór, spotkaliśmy się z Kirilem i Jego mamą w ośrodku Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Warszawie. Biorąc pod uwagę, że oboje nie mówią biegle po polsku, rozmowę ułatwiła na Pani tłumacz. Chłopiec okazał się radosnym i bardzo rezolutnym dzieckiem.
Podczas rozmowy okazało się, że bardzo lubi gry komputerowe ,a najbardziej Roblox i Minecraft. Kiril pochodzi z Ukrainy i razem ze swoją rodzicielką przyjechali do Polski pod koniec kwietnia 2022 roku. To tutaj uczy się zdalnie, bawi się, gra w swoje ulubione gry komputerowe i śledzi piłkę nożną. Pomimo amputowanej nogi, rozpiera Go energia, długo” nie usiedzi” w miejscu. Chętnie wskakuje na parapet przy dużym oknie, gdzie znajduje się Jego wysłużony już laptop. Nie zdziwiło nas więc, kiedy na pytanie o to, co jest największym marzeniem , młodzian od razu wskazał na… laptopa z dobrą grafika, który pozwoli Mu choć na chwilę odciągnąć uwagę od choroby i sytuacji, jaka ma teraz miejsce na Ukrainie. Na pamiątkę naszego spotkania, zrobiliśmy sobie kilka zdjęć ,żeby upamiętnić wspólnie spędzony czas. Zapewniliśmy Kirila ,iż dołożymy wszelkich starań ,aby jak najszybciej spełnić marzenie. Serdecznie zachęcamy do pomocy w spełnieniu pragnienia Kirila, aby mógł choć na chwilę zapomnieć o trudach choroby i przeżyć niesamowite chwile, pełne radości oraz poczuć magię spełnienia marzenia.   

Kontakt z wolontariuszami prowadzącymi:

Marzena Owczarz – tel. 693582305, e-mail: marzena.owczarz@icloud.com
Marcin Grzeszczuk – tel. 537 513 713 , e-mail: mgrzeszczuk@hotmail.com

spełnienie marzenia

2022-08-28

Niedzielnym popołudniem spotkaliśmy się w Ośrodku Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Warszawie, aby spełnić marzenie. Sytuacja była wyjątkowa, ponieważ towarzyszył nam Pan Kamil, który z daleka przyjechał towarzyszyć nam w tej magicznej chwili.

Kiril to 9 letni chłopiec, którego marzeniem okazało się posiadanie nowego, sprawnego laptopa do gier. ,,Stary” komputer odmówił posłuszeństwa, a to oznaczało odcięcie od rozrywki, kontaktu ze znajomymi. Tym bardziej, że w tym momencie to dla Niego jedyne „okno” na świat.

Ustaliliśmy z Jego mamą , że nic nie powiemy Marzycielowi  o naszym przyjeździe - zrobimy Mu niespodziankę. Uknuliśmy mały spisek, kompletnie nie spodziewał się, że to właśnie do Niego dziś przyjedziemy.

Kiedy zobaczył nas, wolontariuszy wraz z panem Kamilem, trzymającym w rękach ogromny, pięknie zapakowany karton - od razu wiedział, że to ten dzień, na który tak czekał - spełnienie Jego marzenia! Rozpakowaliśmy laptop, w zestawie dostał również specjalistyczną myszkę gamingową. Uruchomiliśmy sprzęt i od razu przeglądaliśmy ulubione programy Marzyciela. 

 Był zachwycony, ten błysk w oczach - wszyscy byliśmy ogromnie wzruszeni. Przy herbacie
i ciasteczkach wspólnie rozmawialiśmy o kończących się wakacjach. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorowi marzenia Kirila – Panu Kamilowi Denst. Dzięki Pana pomocy, udało nam się spełnić pragnienie dziecka. Za każdym razem jest to dla nas wolontariuszy - niesamowite i piękne przeżycie, czego również miał Pan okazję dzisiaj doświadczyć.

 

Kirilu – raz jeszcze dziękujemy, że mogliśmy spełnić Twoje marzenie. Pamiętaj, że w nich tkwi wielka siła! Życzymy Ci wiele udanych rozgrywek, mamy nadzieję, że nowy laptop posłuży Ci jak najdłużej i będziesz zdobywał kolejne levele!