Moim marzeniem jest:

Wyjazd nad polskie morze z rodziną

Franek, 10 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-11-18

Dziesięcioletni Franek czeka na nas w swoim przytulnym domu w towarzystwie mamy i siostry. Bardzo się cieszy z tego czasu, kiedy może być z rodziną i robić to, co lubi najbardziej. Jak wielu chłopców w jego wieku, lubi gry komputerowe, klocki LEGO i  fascynują go dinozaury. W okresie wiosennym i letnim uwielbia wycieczki rowerowe, które najczęściej  odbywa z mamą. Powoli jednak wyrasta z tego roweru, którym jeździł dotychczas, bo jak sam zauważył, ostatnio dosyć szybko rośnie. Często wraca myślami do ostatniego rodzinnego wyjazdu nad morze. Było tak wspaniale, że chciałby to powtórzyć.

Franek ma różne marzenia. Miał dostać pieska lub kotka, ale choroba pokrzyżowała plany. Trochę też marzy mu się x-box, bo koledzy mają. Jego plany na przyszłość są bardzo dojrzałe. Chciałby być w przyszłości automatykiem, najlepiej od razu głównym, chciałby dobrze zarabiać, wybudować dom, znaleźć partnerkę życiową, założyć rodzinę. No, no, podziwiamy rozsądek młodego człowieka i kolejność w realizacji planów. Na razie jednak przed nim jeszcze dużo czasu na zabawę , na cieszenie się dzieciństwem i trochę nauki.

Podczas tej wizyty nasz Marzyciel nie może się zdecydować, któremu marzeniu przyznać pierwsze miejsce. I rower by się przydał, i x-box fajna rzecz… Musi to jeszcze raz przemyśleć. Zostawiamy chłopca na jakiś czas z jego myślami. Umawiamy się na telefon, gdy podejmie już tę męską decyzję. Po trzech dniach jest telefon od Franka. Na pierwsze miejsce w rankingu jego marzeń wysunęło się  to o wyjeździe z rodziną nad morze i to jak najszybciej. Piękne marzenie! Postaramy się je spełnić.

 

spełnienie marzenia

2023-04-05

Franek marzył o pobycie nad morzem i jego marzenie się spełniło na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Spędził kilka dni w najlepszym towarzystwie, bo z Mamą i Tatą, w pięknym apartamencie luksusowego hotelu  w Kołobrzegu. Z hotelu było około 20 metrów do morza, które zresztą  widoczne było z okna apartamentu.

Po trudach i niewygodach szpitalnego życia nasz Marzyciel mógł pełną piersią wdychać nadmorskie powietrze nasycone jodem i cieszyć się w pełni zasłużoną wolnością. Franek wreszcie poczuł, że jest panem swojego czasu i może zarządzać nim według własnych pomysłów. A zarządzał mądrze, bo każdego dnia znajdował  wolną chwilę na hotelową siłownię, basen i spacery. W towarzystwie Rodziców korzystał  z licznych atrakcji nadmorskiego kurortu, delektował się wykwintnym jedzeniem oferowanym przez  kuchnię  hotelu DIUNE. Dzięki zadowolonemu Frankowi słońce nad Bałtykiem świeciło jaśniej i świat stał się piękniejszy. Miejmy nadzieję, że spełnione marzenie doda chłopcu optymizmu i sił oraz zainspiruje go do kolejnych marzeń.     

 Fundacja Mam Marzenie składa serdeczne podziękowania Panu Pawłowi Maliszewskiemu i jego Małżonce za udostępnienie swojego apartamentu.

Dziękujemy też Pani  Dyrektor Agacie Kwiatkowskiej za ugoszczenie naszego Marzyciela i jego Rodziców. Dołączamy podziękowania dla SiePomaga.pl za znaczący wkład w spełnienie marzenia Franka.

Frankowi życzymy dużo zdrowia i wielu pięknych marzeń.