Moim marzeniem jest:

Wyjazd do Mediolanu we Włoszech

Tymoteusz, 10 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-10-11

Wolontariusze zostali serdecznie przywitani przez mamę oraz Marzyciela. Tymoteusz jest dziesięcioletnim radosnym i otwartym chłopcem. Z niecierpliwością czekał na odwiedziny oraz na poznanie wolontariuszy, którzy spełnią jego marzenie. Jest cierpliwym oraz ciekawskim chłopcem. Na spotkaniu chętnie rozmawiał z wolontariuszami na temat fundacji, jej sposobie działania, spełnionych marzeniach. Chłopiec opowiedział także o swoich pasjach i zainteresowaniach. Interesuje się geografią. Jak na swój młody wiek posiada ogromną wiedzę o świecie. Chętnie przedstawił wolontariuszom ciekawostki na temat innych krajów oraz kultur. Jego pasją jest także muzyka.

Tymoteusz zna siłę oraz moc jaką ze sobą niesie spełnianie marzeń, ponieważ w sierpniu br. wystąpił na scenie ze swoim ulubionym raperem - Żabsonem. To wydarzenie sprawiło mu ogromną radość. Swój występ zaprezentował wolontariuszom na nagraniu. Tymek jest lubianym chłopcem. Ma dużo kolegów i koleżanek, z którymi chętnie spędza wolny czas. Posiada w swoim pokoju królika, którym chętnie się opiekuje.

Gdy przyszedł czas na ważne pytania - chłopiec był przygotowany. Ma głowę pełną marzeń od wyjazdów, po spotkania z idolami czy rzeczy materialne. Jednak jako bardzo rezolutny człowiek, na początku posegregował swoje marzenia według kategorii, następnie drogą dedukcji i eliminacji wykluczał konkretne. I został on - wyjazd do Mediolanu we Włoszech. Nasz Tymek bardzo chce zobaczyć stadion San Siro „Giuseppe Meazza”, pochodzić obok największej atrakcji, czyli katedry Duomo, zwiedzić uliczki Mediolanu oraz spróbować włoskiej pizzy. Chłopcu bardzo zależy na tym marzeniu i jest jego pewien w pełni, a my chcemy pomóc w spełnieniu tego największego pragnienia!

spełnienie marzenia

2023-06-02

„Che confusione
Sarà perché ti amo 

È un'emozione
Che cresce piano piano
Stringimi forte
E stammi più vicino
Se ci sto bene
Sarà perché ti amo”

To słowa piosenki, które towarzyszyły podczas całego wyjazdu Tymka z rodzicami do Mediolanu. Chłopca największym marzeniem była obecność na meczu jego ulubionej drużyny piłkarskiej - AC Milan. Emocje, które towarzyszyły nam wszystkim podczas tego wydarzenia były niesamowite! Możliwość kibicowania ulubionej drużynie będąc niedaleko niej była niezapomnianym przeżyciem. Atmosfera zdecydowanie była inna w porównaniu z oglądaniem meczu siedząc przed telewizorem.

Koniecznością podczas wyjazdu do Włoch było też zjedzenie dań kuchni włoskiej takich jak pizza czy makarony. Nie omieszkaliśmy także spróbowania tiramisu. Dodatkiem w naszej podróży była także możliwość podziwiania przepięknych i malowniczych Alp.

Naszemu marzycielowi Tymkowi życzymy wielu podróży!