Moim marzeniem jest:

Spotkanie z Nelą Małą Reporterką

Stanisław, 6 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Opole

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie

2022-12-02

Britannic czy Olimpic – który z nich był większy? Skąd wypłynął i dokąd zmierzał Titanic? A może jakie zadanie mają U-Booty i gdzie są produkowane? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, to zapraszamy na szkolenie do naszego małego Marzyciela Stasia. Staś ma dopiero pięć lat i zna już odpowiedzi na te wszystkie pytania! Każdemu chętnie opowie też o wulkanach albo wskaże na globusie gdzie znajduje się Wieża Eiffla! Hymn narodowy? Nie ma problemu – Stasiu, jak przystałona prawdziwego patriotę w każdej chwili zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego. Chłopczyk już od pierwszych chwil oczarował nas swoją wszechstronną wiedzą, otwartością i niesamowitą energią. Jego szczery i rozbrajający uśmiech od razu nas urzekł. W pewnym momencie spotkania, Stasiu postanowił pokazać nam swoje książki. Oczywiście okazało się, że jego ulubiona kolekcja dotyczy geografii i podróży! Tak, nasz Marzyciel jest ogromnym fanem Neli Małej Reporterki i to właśnie z nią wiąże się jego marzenie. Stasiu chciałby poznać Nelę, móc z nią porozmawiać i zadać jej mnóstwo pytań.

spełnienie marzenia

2023-08-26

Z takim chłopcem jak Staś można jechać nawet na koniec świata :) Jednak tym razem wybraliśmy się do Piwnicznej Zdrój. Marzyciel zaskakiwał na każdym kroku. Zapoznał nas z naprawdę mocnymi brzmieniami zespołu Flapjack, opowiedział historię Bogusia i Bajki, czyli przesłodkich króliczków, które zostały jego przyjaciółmi oraz wyjaśnił konstrukcję Wieży Eiffla i powód budowania spadzistych dachów górskich domków. Stasiu zna się na naprawdę wielu rzeczach, o których my nie mieliśmy pojęcia. Tak miła podróż nie była jednak celem samym w sobie. Wybraliśmy się razem w tę wielogodzinną trasę by spełnić marzenie Stasia o spotkaniu z Nelą Małą Reporterką. Ależ to była radość! W malowniczej restauracji Stasiu i Nela długo rozmawiali, śmiali się i wymieniali historiami. Chłopiec zadał Neli wszystkie nurtujące go pytania i opowiedział jej wiele faktów ze swojego życia. Wiecie, że dał radę zaskoczyć Podróżniczkę opowieścią o orle polującym na rybę? Nasz Marzyciel dostał też niepowtarzalny prezent - kawałek najprawdziwszej lawy, którą Nela przywiozła z jednej ze swoich podróży po Islandii. Ten piękny czas, błysk w oku i uśmiech na twarzy wspaniałego 6-latka zostaną z nami na długo.

Nela Mała Reporterka dziękujemy za realizację marzenia Stasia. Liceum Ogólnokształcące w Głubczycach dziękujemy za ufundowanie podróży. A Tobie Stasiu życzymy jak najwięcej chwil, które wywołają ten niesamowity uśmiech na Twojej buźce.