Moim marzeniem jest:

Tablet z programem "Mówik"

Filip, 14 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Sponsor Anonimowy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-11-04

Filip – uśmiechnięty 14-latek, ze względu na chorobę, od dwóch lat porusza się na wózku inwalidzkim. I chociaż choroba jest z Nim codziennie, chłopak nie przestaje się uśmiechać i walczyć o każdy następny dzień. Filip nie mówi, dlatego też nasza wizyta, a właściwie rozmowa z Nim, przebiegała w ciszy i opierała się na gestach, na wzajemnym pokazywaniu różnych rzeczy. Chłopak w szkole, do której uczęszcza, także porozumiewa się mową niewerbalną, obrazkową. W życiu Filipa oprócz choroby, istnieje także rehabilitacja – niekończące się, żmudne ćwiczenia, których zadaniem jest ciągła walka z chorobą. Niesprawiedliwym jest, ile ten młody człowiek, musiał przejść w swoim życiu i ile jeszcze cierpienia musi przeżyć. Jego największym marzeniem jest rozmowa z drugim człowiekiem, komunikowanie się ze społeczeństwem, kolegami i koleżankami z klasy. Filip często denerwuje się, gdy nie zostaje poprawnie zrozumiany. Gdy nie potrafi porozumieć się ze swoim otoczeniem. Dlatego też największym marzeniem chłopca, takim sięgającym gwiazd, jest otrzymanie tabletu z programem: „Mówik”. Dzięki niemu będzie mógł być bardziej samodzielny w nawiązaniu kontaktów, relacji z ludźmi.

Marzenie Filipa ogromnie nas wzruszyło. Dzięki temu spotkaniu rozmowę zaczęliśmy traktować jako dar. Z całych sił marzymy o tym, aby Filip spełnił swoje marzenia, aby dosięgnął gwiazd, a obsługa tableta poprawiła Jego codzienność. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc nam w spełnieniu tego marzenia serdecznie prosimy o kontakt z wolontariuszem: Klaudia Suliborska, e-mail: klaudia.suliborska@mammarzenie.org.

"Mówik": https://www.arante.pl/mowik-zestaw-tablet-wzmocnione-etui.html?gclid=CjwKCAiAv9ucBhBXEiwA6N8nYNq7ExaIM24T3HvjTJnHl3rVE2Nzdh_LpGjbwTFNKKIsdDB9lONg5hoCrRQQAvD_BwE

spełnienie marzenia

2023-01-15

W połowie stycznia wybrałam się do Filipa, by spełnić Jego największe marzenie. Moje odwiedziny, a także praca wolontariuszy i sponsorów miała ulepszyć dalsze życie Filipka sprawiając, by mógł się kontaktować z otaczającymi Go ludźmi. Chłopak bardzo ucieszył się na mój widok. Uśmiech zagościł w Jego oczach, szczególnie w momencie, w którym wyciągnęłam prezent – tablet z programem „Mówik”! Podarowałam sprzęt Filipowi mówiąc, że to dla Niego i że teraz właśnie spełnia się Jego marzenie. Wspólnie otworzyliśmy pudełko i włączyliśmy tableta. Filip bardzo się cieszył, uśmiech pojawił się na Jego twarzy, a ja pomyślałam, ze właśnie to ten moment. Moment, w którym choroba i ograniczenia znikają, a pojawia się radość ze spełnionego marzenia. Przed Filipem długie, ale jakże przyjemne, godziny nauki obsługi tableta i programu. Nowe umiejętności pomogą Mu poznać i nazwać świat na nowo. Filip uzyska moc wyrażania emocji i potrzeb, a tablet zapewni Mu tą najważniejszą – potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem.

Filipie, nigdy nie przestawaj marzyć! Gdy są marzenia, ograniczenia znikają, a jestem pewna, że przed Tobą jest tak wiele pięknych marzeń do spełnienia. Życzę Ci codziennej radości z obsługi Twojego wymarzonego tableta!

Serdecznie dziękujemy Sponsorom – Osobom Prywatnym – za wsparcie naszej fundacji i realizację marzenia Filipka. Niech dobro, które Państwo podarowaliście naszemu Podopiecznemu, wróci do Was ze zdwojoną siłą.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Tablet z programem "Mówik" marzyciela Filip.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN