Moim marzeniem jest:

Zostać lekarką weterynarii i zobaczyć pracę kliniki weterynaryjnej od środka.

Weronika, 9 lat

Kategoria: być

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-06

Jaki pierwszy tydzień, taki cały rok. Mamy wielką nadzieję, że to porzekadło sprawdzi się w naszym przypadku. A to dlatego, że już w pierwszych dniach Nowego Roku poznaliśmy nową marzycielkę. Mowa o Weronice, pełnej energii ośmiolatce. Z początku dziewczynka była lekko zdystansowana i wprost nas zapytała "Po co przyszliśmy?" :). W trakcie rozmowy zadała nam również szereg rzeczowych pytań o Fundację, gdzie się mieści jej siedziba i jak właściwie my spełniamy te wszystkie marzenia. Nie było łatwo, ale chyba wyszliśmy z tego gradu pytań obronną ręką, bo szybko przełamaliśmy pierwsze lody. Nieocenioną pomocą w tym okazał się „lodołamacz” – pluszowy pies. Mimo, że Werka długo myślała, niestety nie zdołała dobrać odpowiedniego imienia dla niego. No cóż, będziemy musieli cierpliwie poczekać i być może poznamy jego imię przy naszym kolejnym spotkaniu. W każdy razie oba psiaki (bo zapomnieliśmy wspomnieć, że Werka mieszka z czworonożnym przyjacielem) towarzyszyły nam już do końca wizyty. Okazało się bowiem, że Weronika bardzo kocha zwierzęta i jak będzie już duża to chciałaby zostać lekarką weterynarii. A że Werka jest troszeczkę niecierpliwą dziewczynką to postanowiła nie czekać na tą całą „dorosłość” i wymarzyła sobie, aby zostać nią już teraz. Bardzo chciałaby zobaczyć pracę kliniki weterynaryjnej od środka. My przyjęliśmy to marzenie z rumieńcami na twarzy, bo te z kategorii „zostać” są szczególnie magiczne. Czas z Wercią zleciał nam w oka mgnieniu. Żegnaliśmy się w wielkim niedosycie i „milionem” uścisków.

Dziękujemy Weroniko, że zaprosiłaś nas do swojego świata marzeń. Obiecujemy, że staniemy na głowie, żeby je jak najpiękniej spełnić.

Jeśli masz pomysł lub chciałbyś/chciałabyś pomóc w organizacji spełnienia tego marzenia, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

spełnienie marzenia

2023-05-31

W tym roku w naszym oddziale świętowanie dnia dziecka rozpoczęliśmy dzień wcześniej, wraz z Weroniką. To właśnie w środowy poranek, spełniło się jej największe marzenie o tym aby zostać lekarką weterynarii. Gdy szukaliśmy miejsca na to spełnienie wiedzieliśmy, że z jej temperamentem i energią musimy celować w coś mega wyjątkowego, dużego i niestandardowego. Nam marzyło się, aby zabrać Werke do zoo i jak się pewnie domyślacie, nasze marzenie też się tego dnia spełniło.

I tak właśnie rankiem 31 maja, przy głównej bramie Gdańskiego Zoo, Werka wraz z Dr. n. Wet. Mirosławem Kalickim, wybitnym lekarzem weterynarii oraz jak się okazało wspaniałym nauczycielem, rozpoczęła swój pierwszy dyżur. Zaczęliśmy od odwiedzin małego zoo i sprawdzeniu jak się mają przebywające tam zwierzęta. W nastepnej kolejności odwiedzilismy słonie, żyrafy a nawet lwy, które z wiadomych przyczyn ogladalismy przez szybę ;) Kolejnym bardzo ważnym punktem dnia było odwiedzenie gabinetu weterynaryjnego, co było częścią marzenia Werki. Miała tam okazję sprawdzić jak działa stetoskop oraz obserwować badanie króliczka, którego przynieśli pracownicy Zoo. 
Całość wizyty zakończyła się lodami oraz masą śmiechów i opowieści o zwierzętach. 
Wiemy od mamy Werki, że było to dla niej niezwykłe przeżycie i długo je wspominała i przeżywała. Ostatecznie stwierdziła że naprawdę chce w przyszłości leczyć zwierzęta, co jest dla nas największą nagrodą. Cieszymy się, że mogliśmy uchylić Werce rąbka tajemnicy i że mogła doświadczyć tego wspaniałego zawodu. Niech iskerka tego i innych marzeń nigdy nie gaśnie w Twoim serduszku Weroniko. 
 
Za to cudownie zorganizowane spełnienie wielkie ukłony należą się przemiłej Pani Dyrektor Gdańskiego Zoo Emilii Salach za wielkie serce i ciepłe przyjęcie Werki oraz wspaniałemu dr. n. Wet Mirosławowi Kalickiemu, za wielkie serce, okazaną cierpliwość i zaangażowanie w pokazywaniu swojej profesji Werce.