Moim marzeniem jest:

Telefon Xiaomi

Nikodem, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

spotkanie - poznanie marzenia

2023-02-26

Niedzielny poranek umiliło nam spotkanie online z Nikodemem. Doszły nas słuchy, że chłopiec postanowił zmienić marzenie, dlatego nie mogłyśmy się doczekać, aby dowiedzieć się, na co padł wybór Nikodema. Marzyciel powitał nas szerokim uśmiechem. Pomimo, że spotkanie odbyło się rankiem, zapewnił nas, że i tak sam wstaje wcześniej i nie przerwałyśmy mu porannej drzemki.

Nikodemowi podczas spotkania towarzyszył tata. Chłopiec usilnie próbował namówić tatę na nowego zwierzaka – najpierw kota, później chomika. Tata był jednak nieugięty, co bardzo dobrze zrozumiałyśmy, kiedy dowiedziałyśmy się że w domu Nikodema mieszka już piesek i świnka morska. Od razu złapałyśmy z chłopcem wspólny język, gdyż my też uwielbiamy zwierzęta i nie pogardziłybyśmy małym zoo w domu. Nikodem w wolnym czasie lubi grać w gry komputerowe, o czym wiedziałyśmy już przed spotkaniem. Jednak bardzo nas zaskoczył, kiedy powiedział, że jeszcze bardziej lubi gry planszowe. To dość nietypowe zjawisko wśród współczesnych nastolatków.

W końcu przeszłyśmy do rozmowy o marzeniu. Chłopiec na początku wspomniał o nowym zwierzaku, ale po krótkich negocjacjach z tatą stwierdził, że dużo lepszym pomysłem będzie nowy telefon komórkowy. Obecny telefon Nikodema jest dość stary i nie spełnia wszystkich oczekiwań Marzyciela. Telefon posłuży jako narzędzie do grania i kontaktu z kolegami oraz bratem ciotecznym. Dobry telefon to podstawa w dzisiejszych czasach, więc nie pozostaje nam nic innego jak zakasać rękawy i zabierać się za poszukiwanie sponsora na to marzenie.

Czas naszego spotkania bardzo szybko upłynął, a Nikodem spieszył się na umówione spotkanie z bratem ciotecznym. Jako, że za oknem Nikodema akurat padał śnieg, a Nikoś nie może wychodzić, umówiłyśmy się że kiedy nadarzy się ku temu okazja, przyjedziemy i postawimy wielkiego bałwana za jego oknem. Później obowiązkowo zaliczymy partię planszówek. Już nie możemy doczekać się tego spotkania, więc trzymajcie kciuki za dobre warunki atmosferyczne. Kto wie, może na kolejnym spotkaniu pojawi się też wymarzony telefon…

spełnienie marzenia

2023-03-21

Uwielbiamy sytuacje, kiedy nasi marzyciele nie muszą długo czekać na spełnienie marzenia. Pomimo że czas oczekiwania jest niezwykle ekscytujący i budujący, często stanowi niemałą próbę cierpliwości dla naszych podopiecznych. Na szczęście to marzenie udało nam się spełnić wyjątkowo szybko dzięki zgłoszeniu sponsora. Zacznijmy jednak od początku…
Do Nikodema udałyśmy się we wtorkowe popołudnie. Marzyciel czekał na nas razem ze swoim tatą. Specjalnie na naszą wizytę przerwał rozgrywkę Minecraft, co stanowiło dla nas niemałe wyróżnienie. Nikodem opowiedział nam jak minął mu dzień i zapoznał nas ze swoimi zwierzakami – pieskiem i świnką morską. Chłopiec przypomniał, że wciąż marzy o poszerzeniu kolekcji zwierząt o szynszyla, ale to marzenie nie znajduje uznania u jego rodziców. Cieszymy się że nie wyczerpałyśmy zatem całej puli marzeń Nikodema – marzenia to przecież podstawa dla każdego, zawsze trzeba mieć jakieś w zanadrzu. Marzyciel doskonale wiedział jaki jest główny cel naszej wizyty, więc po krótkiej rozmowie przeszłyśmy do wręczenia prezentu. W torbie dla Nikodema znajdował się wymarzony telefon Xiaomi 12Pro w kolorze fioletowym razem z fioletową obudową i ochronną szybką. Same trochę pozazdrościłyśmy Nikodemowi kiedy otwierał pudełka, gdyż telefon prezentował się fenomenalnie. Jak zawsze nie obyło się bez małych zwrotów akcji – telefon dość długo nie reagował na wciskanie przycisków i ładowanie i pojawiła się pewna obawa, że trzeba będzie go odesłać.

Na szczęście okazało się, że potrzebował po prostu więcej czasu w podłączeniu do prądu. Kiedy w końcu ekran zaczął się świecić wszyscy odetchnęliśmy z niemałą ulgą. Nikodem potwierdził, że telefon stanowi spełnienie jego marzeń, więc mogłyśmy wręczyć chłopcu dyplom. Czas minął bardzo szybko, jak zawsze przy dobrej zabawie. Nikodem umówił się na konfigurację telefonu z wujkiem i ewidentnie nie mógł doczekać się tego spotkania. Telefon
jest już gotowy do działania i z tego co wiemy, świetnie służy naszemu Marzycielowi. Bardzo dziękujemy sponsorowi – firmie Frionova – za ekspresowe zaadoptowanie i spełnienie marzenia Nikodema.