Moim marzeniem jest:

MacBook

Zuzanna, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Gorzów Wielkopolski

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-02-23

Czwartkowy wieczór 23 lutego spędziłyśmy w towarzystwie sympatycznej i rozmownej nastolatki, czternastoletniej Zuzi.

Dziewczynka przywitała nas z wielką radością, pełna nadziei, że już niedługo jej marzenie się spełni. Bo skoro odwiedziły ją wolontariuszki Fundacja Mam Marzenie to znaczy, że jej największe marzenie może się niebawem ziścić. 

A o tym, o czym marzy nasza wspaniała Marzycielka dowiedziałyśmy się już po pierwszych minutach wspólnej rozmowy. Szybkie i konkretne przedstawienie marzenia troszkę nas zaskoczyło, ale cóż... Zuzia to zdecydowana nastolatka. Marzeniem Zuzi jest nowy laptop. A dokładnie APPLE MacBook Pro 13.3, MWP72ZE/A w srebrnym kolorze. 

Podczas miłej, przyjacielskiej pogawędki dowiedziałyśmy się także sporo ciekawych rzeczy o naszej Podopiecznej. Okazało się, że jest miłośniczką zwierząt. Na co dzień troszczy się o dwa psy: Daisy i Deyla (owczarek i szork) oraz trzy koty: Karmela, Lunę i Pysię. Uwielbia spędzać z nimi czas! Jednak to nie koniec jej zainteresowań. Pasją Zuzi jest również sport i to w wielu odsłonach  Nasza Marzycielka kilka lat ćwiczyła akrobatykę, tańczyła, a także grała w piłkę nożną w szkolnej drużynie. Ponadto uwielbia pływać na basenie. 

Dziewczynka jest bardzo towarzyska, lubi szkołę, gdyż tam może spędzać czas ze znajomi oraz uczestniczyć w ulubionych lekcjach – j. angielskiego i wychowania fizycznego. Język angielski nie sprawia jej problemów i z przyjemnością go doskonali, gdyż z rodziną 10 lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Znajomość języka z pewnością przyda się również w przyszłości podczas wymarzonej podróży do USA (NY i LA).

Zuzia z przyjemnością oddaje się też – tak, jak to większość nastolatek – zakupom, modzie oraz dbaniu o swoją urodę (delikatny makijaż). 

Ze względu na chorobę niektóre z pasji Zuzi muszą zaczekać. Obecny stan zdrowia nie pozwala jej na wiele aktywności. Jednak ten czas oczekiwania z pewnością by jej umilił nowy laptop. Dzięki niemu miałaby możliwość kontaktu z rówieśnikami, przydałby się w zajęciach szkolnych, jak również zapewniłby jej odrobinę rozrywki. Zuzia grywa w Robloxa oraz wodę i ogień. 

Czas spędzony z naszą Marzycielką upłynął nam niezwykle przyjemnie. Mamy nadzieję, iż szybko wrócimy do nastolatki z jej wymarzonym laptopem. A tymczasem rozpoczynamy poszukiwanie sponsora.

Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą wspomóc nas w spełnieniu marzenia Zuzi!

spełnienie marzenia

2023-04-16

Spełnienie marzenia Zuzi odbyło się online. Bardzo nam zależało, aby Zuzia miała niespodziankę, więc umówiłyśmy spotkanie pod pretekstem omówienia parametrów technicznych Macbooka. Nasza podopieczna skrupulatnie odpowiadała na pytania dotyczące koloru czy pojemności pamięci. Z dużym zaangażowaniem wyszukiwała konkretne modele notebooków zupełnie nieświadoma, że ten wymarzony stoi tuż za jej plecami. Swoją drogą mama musiała się nieźle nagimnastykować, żeby utrzymać w tajemnicy tę przesyłkę. Podczas gdy Zuzia podsyłała nam linki przed jej oczami nagle wylądował całkiem spory karton. Na twarzy dało się zauważyć najpierw zdziwienie, które  bardzo szybko ustąpiło miejsca radości. Oczy Zuzi zatrzymywały się to na mamie, to na kartonie zdając się mówić „ale mnie wkręciłaś”. Pierwsze zaskoczenie szybko przerodziło się w działanie i już po chwili na stole pojawiły pudełka z zielonymi, fundacyjnymi kokardami. W tej jednej sekundzie stało się jasne, że właśnie spełnia się jej marzenie! To była wzruszająca chwila. Patrzyłyśmy z jaką pieczołowitością wyciąga poszczególne elementy na stół. „Ale fajny” wykrzyknęła otwierając notebook. Utrafiłyśmy też z kolorem. Do kompletu Zuzia otrzymała słuchawki. Cała uwaga naszej Marzycielki przekierowana była na Macbooka, który po włączeniu zapraszał do personalizacji i ustawiania zgodnie z własnymi potrzebami. Podejrzewamy, że co najmniej dzisiejszy wieczór spędzi na rozpoznawaniu funkcjonalności i testowaniu urządzenia. Wspaniale było patrzeć na taką radość. Mamy nadzieję, że Macbook będzie Zuzi długo służył i dostarczał pozytywnych przeżyć.

Dziękujemy uczestnikom Kolacji Marzeń za spełnienie tego marzenia.