Moim marzeniem jest:

Wyjazd na mecz FC Barcelony

Aleksander, 10 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: zaadoptowane

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-15

Już na samym początku 2023 roku dwoje wolontariuszy Fundacji Mam Marzenie ma zaplanowane spotkanie z 10-letnim Olkiem. Niestety z kilku względów będzie to spotkanie online. Spotkanie z Marzycielem przez internetowe łącza zawsze niesie ze sobą niepewność, ponieważ nigdy nie wiadomo jak to wyjdzie, czy będziemy się dobrze słyszeć, czy łatwo będzie złapać wspólną nić porozumienia bez wchodzenia komuś w głos. Po chwili rozmowy wszelkie obawy związane ze spotkaniem zostały daleko za nami.

Olek od początku spotkania wydał się niezwykle wesołym i miłym chłopcem. Na początku nieśmiały, ale im dłużej trwało spotkanie tym więcej się udzielał i pokazywał, jak wspaniałą jest osobą. Pomimo młodego wieku Olek w swoich wypowiedziach używa tak mądrych i wyważonych słów, że mieliśmy wrażenie, że rozmawiamy przynajmniej z nastolatkiem! Bardzo duży podziw wzbudziła w nas podana przez Olka definicja słowa marzenie. Było to powiedziane tak wspaniale, że nie można było właściwie nic dodać ani ująć. Przy rozmowie o marzeniach Olek zaprezentował nam swoją listę rzeczy, które chce zrobić w życiu. Lista jest starannie zrobiona, kolorowa, z odpowiednią numeracją. Rysowanie to hobby Olka, który jest w stanie narysować chyba wszystko. Rysunki pokazane przez chłopca pokazały nam, że oprócz inteligencji, Olek posiada również talent, którego nie boi się pokazywać światu. Jednakże największą pasją chłopca jest piłka nożna. Pokój w barwach klubowych, wszędzie koszulki, piłki, korki czy zdjęcia z piłkarzami były dla nas wskazówką, że marzenie będzie miało wiele wspólnego z piłką nożną. Olek dokładnie tłumacząc się ze swojej decyzji oznajmił nam, że jego największym marzeniem jest zwiedzić stadion Camp Nou i zobaczyć mecz grającej tam FC Barcelony. 

Po spotkaniu z Olkiem nasz świat stał się bardziej kolorowy. Olek to niezwykły chłopiec pełen pasji i kreatywności. Pomimo tego, że dopiero się poznaliśmy, to mieliśmy wrażenie jakbyśmy znali się już jakiś czas i rozmawiali tak jak zawsze. Marzyciel na spotkaniu pojawił się ze swoją mamą Emilią. Jest ona wyjątkowym rodzicem pełnym optymizmu i uśmiechu. Z dumą patrzyła na swojego syna tłumaczącego nam swoje wybory i biegającego po rzeczy do prezentacji. Z taką mamą Olek musi być chłopcem pełnym radości i uśmiechu. Myślę, że możemy napisać, że mamy zaszczyt spełnić marzenie Olka i zrobimy wszystko żeby spełniło się ono tak szybko jak będzie to możliwe.

 

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Michalina Voss

email: michalina.voss@mammarzenie.org

tel: +48 788 366 388

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Aleksander - o. Poznań - Wyjazd na mecz FC Barcelony

Aleksander wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.