Moim marzeniem jest:

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem w siedzibie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie

Franciszek, 14 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-04-01

Początek kwietnia przyniósł nam ogromny zaszczyt poznania czternastoletniego Franciszka – miłośnika samolotów i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Franek kocha także zwierzęta, razem z nim mieszkają: uroczy piesek Bila, rozkrzyczana i kochana papuga Zigi oraz kotek. Chłopiec otrzymuje także ogromne wsparcie od nauczycieli i uczniów pobliskiej szkoły – jego pokój zdobią ręcznie wykonane prace uczniów, które Franek otrzymuje z okazji urodzin i odwiedzin. Pokój naszego Marzyciela to prawdziwa kopalnia jego zainteresowań i miejsce odpoczynku. Znajduje się tam zdjęcie kosmosu zawieszone na suficie, ogrom pamiątkowych zdjęć, nazwy pierwiastków chemicznych, zawieszone samoloty, a przede wszystkim przedmioty związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Franek od lat jest jej wielkim fanem. Angażuje się w jej działania wolontariackie, zbierając pieniądze podczas Wielkich Finałów. Ścianę w jego pokoju zdobią podziękowania, które otrzymał od WOŚP. Warto zaznaczyć, że kwoty, które zbiera do puszki razem z mamą, z roku na rok są coraz większe. Podczas Wielkiego Finału w 2023 roku zebrał, dzięki wirtualnej puszcze, ponad 7000 zł! Na parapecie w jego pokoju także znajduje się puszka WOŚP, do której Franek codziennie, z pomocą mamy, wrzuca pieniążek… Zebrane w ten sposób pieniądze przekazuje na konto fundacji. Nasz Marzyciel całym swoim sercem wspiera działania fundacji Jurka Owsiaka. Gest ten wzruszył nas ogromnie, pokazując jak dobrymi ludźmi są Franek i jego rodzina. Chłopiec podczas naszej wizyty miał na sobie koszulkę WOŚP, a kiedy wspominaliśmy o fundacji i kiedy mama opowiadała o niej, oczami wskazywał, jak bardzo podobają mu się jej działania. I jak bardzo podoba mu się być wolontariuszem w tej organizacji. Czy wiecie już jakie jest największe marzenie Franka? My zgadłyśmy za drugim razem… Największym marzeniem chłopca, które już od kilku lat kiełkuje mu w głowie, jest… spotkanie z Jurkiem Owsiakiem w siedzibie Fundacji WOŚP w Warszawie! Franek chciałby poznać swojego idola – dyrygenta WOŚP, a także zobaczyć centrum dowodzenia fundacji. Cóż za piękne, prawdziwe, płynące z głębi serca marzenie. Jedno na milion! Wzruszenie na kilka chwil odebrało nam mowę… i przyrzekłyśmy sobie, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by marzenie Franka spełniło się najpiękniej, jak to tylko możliwe.

Kochany Franku – jesteśmy zaszczycone możliwością poznania Ciebie i Twojej mamy. Jesteś niesamowitym chłopcem, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Zachwyciło nas Twoje piękne marzenie – marzenie chłopca, który nie boi się marzyć. Mamy nadzieję, że gdy dojdzie do spotkania z Panem Jurkiem Owsiakiem, wspomnienia i emocje będą Ci towarzyszyć na bardzo długo.

Najpiękniejsze marzenia są te prawdziwe, płynące z głębi serca. Takim marzeniem jest marzenie Franka. Wszystkich, którzy mogą i pragną nam pomóc w jego spełnieniu, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chcieć znaczy móc, a dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

spełnienie marzenia

2023-05-09

W dniu 9 maja 2023 Franek wraz z Rodziną zawitał w siedzibie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyjechał aby spełnić swoje marzenie i spotkać się z Jurkiem Owsiakiem. 

Spotkaliśmy się z Szefem Orkiestry w studiu nagraniowym na terenie WOŚP gdzie akurat kręcono odcinek programu TV Kręcioła. Po nagraniu Gospodarz miał czas już tylko dla Franka i jego Rodziców. Opowiadał Frankowi o Orkiestrze, rozmawiał z Rodzicami Franka. W trakcie spotkania ofiarował naszemu Marzycielowi wiele prezentów. Na koniec spotkania doszło do spontanicznej akcji nagrania życzeń dla Franka dla TV. W typowym dla siebie stylu Jurek Owsiak przedstawił Franka, cel jego wizyty, życzył dużo zdrowia i zaprosił na wszelkie wydarzenia Orkiestry po czym oddał głos Mamie Franka, która opowiedziała o Franku, podziękowała Jurkowi za możliwość spełnienia marzenia. Podziękowała również naszej Fundacji za pomoc w realizacji tego marzenia.