Moim marzeniem jest:

Laptop Apple MacBook Air M1 – kolor gwiezdna szarość

Joanna, 18 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Trójmiasto

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-04-21

Ze względu na dzielącą nas odległość Asia wybrała spotkanie online. W pewien piątkowy wieczór więc połączyliśmy się z Asią na jednym z komunikatorów. Razem z Darkiem musieliśmy nieco ciągnąć Naszą Marzycielkę za „język”. Nieśmiała nastolatka, jak sama o sobie mówi – introwertyczka, była dość oszczędna w słowach, odpowiadając na nasze pytania, choć bardzo starała się otworzyć przed Nami, za co jej bardzo dziękujemy :)

Asia od czterech lat uczy się w szkole fotograficznej, gdzie poznaje m.in. tajniki fotografii cyfrowej. Nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość. Można spotkać ją na ulicach miasta razem z ulubionym aparatem, gdzie wykonuje zdjęcia typu „street photo”. Inspiracji szuka głównie w Internecie, a jednym z jej ulubionych fotografów jest m.in. Faizal Westcott. Chętnie słucha Ariany Grande i rzadko rozstaje się ze słuchawkami. Muzyka dodaje jej energii.
W domu towarzyszą jej trzy ulubione psiaki – Reksio, Kula i Luna. Jeszcze rok temu chętnie oddawała się malowaniu, ale pasja ta spadła na dalszy plan. Asia lubi czytać, w jej biblioteczce znajdziemy zarówno pozycje S. Kinga, jak i książki o szczególnej tematyce, np. Dzieci Getta.

Ze względu na fotografię, która towarzyszy jej niemal każdego dnia, nasza Marzycielka chciałaby być szczęśliwą posiadaczką profesjonalnego laptopa, dzięki któremu mogłaby pracować ze swoimi pracami, zająć się obróbką zdjęć, a także móc selekcjonować i przechowywać najlepsze ujęcia. Dlatego też aktualnie jej największym Marzeniem jest Laptop Apple MacBook Air M1, koniecznie w kolorze gwiezdnej szarości :) Mocno trzymamy kciuki za spełnienie tego Marzenia i zapraszamy do pomocy każdego, kto chciałby wspomóc Nas w jego spełnieniu! 

spełnienie marzenia

2023-09-09

Z Asią spotkałyśmy się w klimatycznej kawiarence Perro Negro Kaffe w Gdańsku, korzystając z krótkiej obecności naszej Marzycielki w Trójmieście. Trzy dni przed kolejnymi Urodzinami Asi, a więc zarówno fundacyjnie, jak i urodzinowo w tym wypadku, postanowiliśmy uczynić ten dzień wyjątkowym! Asia nie spodziewała się niczego :) Razem z Mamą, nieświadoma tego, co się wydarzy, czekała już w Kawiarni. Była bardzo zaskoczona, gdy zobaczyła Wolontariusza Fundacji Mam Marzenie. Po małym wprowadzeniu widziałam już, jak Asia zerka w stronę zielonych paczuszek :) Nie mogłam trzymać jej dłużej w niepewności… Zaczęło się wielkie rozpakowywanie! Oto w jednej z paczek czekał wymarzony laptop Apple MacBook Air M1 w kolorze gwiezdnej szarości, idealny do obróbki zdjęć i dalszej nauki fotografowania. Asia była wzruszona i onieśmielona… Aby mogła bezpiecznie korzystać z nowego sprzętu otrzymała również praktyczne etui, dzięki którego będzie mogła zabierać laptopa ze sobą do szkoły – Technikum Fotograficznego. Ale to nie wszystko! Z racji, że Asia to przyszła Pani Fotograf, nie mogło obejść się bez dodatkowych niespodzianek :) Dzięki uprzejmości i wielkiemu sercu Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego https://gtf.org.pl/ Asia otrzymała voucher na jednodniowy kurs fotograficzny do realizacji w wybranym terminie w siedzibie GTFu. Mamy nadzieję, że kurs wprowadzi ją w nieznane dotąd tajniki fotografii, a razem z ekspertami w tej dziedzinie przeżyje niezapomniany dzień w świecie fotokreacji! Dalej, już przy pysznej kawie i lemoniadzie rozmawiałyśmy o planach Asi na przyszłość, możliwościach, jakie daje pilna nauka kunsztu fotograficznego. Mamy nadzieję, że zainspirowana do dalszego działania w tym kierunku, nie zaprzestanie pracy z aparatem i dalej będzie rozwijała swoją pasję! Ogromne pokłony dla sponsora, Fundacji DKMS, za pomoc w realizacji tego Marzenia. To cudowne, gdy tak wrażliwa i artystyczna dusza otrzymuje wsparcie i motywację do dalszego kształcenia się w wybranym kierunku. Dziękujemy również kawiarni Perro Negro Kaffe za miłe przyjęcie oraz możliwość spotkania się w ich uroczym i klimatycznym wnętrzu.

Kochana Asiu, nigdy nie przestawaj marzyć! Z radością będziemy śledzić Twoje kolejne kroki w świecie fotografii!