Moim marzeniem jest:

Wizyta na planie serialu " Na sygnale"

Szymon, 14 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Lublin

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-05-02

„Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych” - Phil Bosmans

W wyjątkowym dla nas wszystkich Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, miałam przyjemność, razem z Kasią, poznać naszego kolejnego Marzyciela. Szymon jest bardzo miłym i wesołym chłopcem. Mimo, że odwiedziłyśmy go w szpitalu przez cały czas się uśmiechał. 

Nasze spotkanie zaczęliśmy o przetestowania wręczonej przez nas gry „Psi Patrol”. Szymon, jak przystał na prawdziwego fana tej animacji, z wielką ochotą przystąpił do rozpakowywania podarunku. Do gry, oprócz naszej trójki, przystąpiła również mama Szymona. Po niezwykle interesującej, zaciętej i obfitującej w przeróżne zwroty akcji rozgrywce wygrała Kasia. Szymon przyjął ten fakt ze stoickim spokojem i wywalczył drugie miejsce. W czasie gry miałyśmy okazję lepiej poznać naszego Marzyciela. Okazało się m.in.,  że jego ulubionym bohaterem jest Marshall. Chłopiec z pełnym spokojem i zaangażowaniem tłumaczył mi, kompletnemu laikowi jeśli chodzi o „Psi Patrol”, kim są poszczególni bohaterowie, czego dotyczy akcja serialu itp. 

Nasz Marzyciel z ogromną radością przyjął również drugi z „lodołamaczy”, czyli pluszowego niedźwiadka, który będzie się nazywał … „Misio”. 

W dalszej części rozmowy dowiedziałyśmy się, że ulubionym przedmiotem Szymona w szkole, zaraz po komputerze, jest matematyka. Chłopiec nie lubi rysować, natomiast bardzo chętnie maluje. Zaprezentował nam swoje akcesoria do malowania oraz kilka swoich dzieł, w tym również to nad którym aktualnie pracuje, czyli polskie godło. Marzyciel zdradził nam również, że najbardziej lubi jeść kurczaki. 

W końcu nadszedł czas na clou naszej wizyty. Mimo tego, że opowiedziałyśmy o kategoriach marzeń i podałyśmy różne przykłady ich realizacji, Szymon, z pełnym, niczym niezachwianym przekonaniem stwierdził, że chciałby dostać hulajnogę elektryczną. Marzyciel obiecał nam, że będzie jeździł z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i oczywiście w kasku oraz ochraniaczach. 

Kiedy poinformowałam, że nie wiem kiedy uda się nam spełnić marzenie Szymon stwierdził „spokojnie mamy czas”. Mam nadzieję, a nawet jestem pewna, że wspólnymi siłami jak najszybciej uzbieramy potrzebną kwotę i już wkrótce kolejny z naszych Marzycieli będzie mógł się cieszyć swoim spełnionym marzeniem – hulajnogą elektryczną. 

 

Relacja: Milena Sz.

 

 

spotkanie - zmiana marzenia

2023-09-27

Późnym środowym popołudniem, trzy wolontariuszki (Karolina, Milena oraz Agata), połączyły się z Naszym podopiecznym, uśmiechniętym, rozgadanym Szymonem oraz jego sympatyczną mamą. 

Szymon od początku spotkania urzekł nas swoim niezwykłym uosobieniem i wielkim poczuciem humoru. To chłopiec pełen wigoru i pozytywnego nastawienia do świata. Uśmiech nie schodził mu z twarzy, a nam, wolontariuszkom, również się to udzieliło. Szymon jest bardzo wrażliwym, kochający zwierzęta, chłopcem. Nasz Marzyciel jest dumnym posiadaczem dwóch kotów, o których z radością mówi „córeczka i synek”. 

Szymon jest fanem serialu „Na sygnale”. W trakcie naszego spotkania pokazywał wydrukowane zdjęcia, na których znajdowali się aktorzy występujący w produkcji, opowiadał o tym, w jakie postacie się wcielają, na czym polega fabuła, cytował teksty z serialu itp. Nasz Marzyciel chciałby osobiście poznać aktorów grających w serialu, a zwłaszcza swoją ulubienicę Monikę Mazur-Chrapustę, która wciela się w postać Martyny Strzeleckiej. Oczywiście nasz Marzyciel pragnie również poznać pozostałe aktorki i aktorów, zadać kilka pytań, wziąć autografy, na które chłopiec czeka z utęsknieniem. Dla Podopiecznego naszej Fundacji taka przygoda pozostanie na długo w pamięci. Ze wzruszeniem będzie wspominał to pełne wzruszeń i ekscytacji wydarzenie, te wyjątkowe, niezapomniane chwile. 

My, wolontariusze, również nie możemy się doczekać dnia, w którym marzenie Szymona zostanie spełnione i będziemy się mogli z Państwem podzielić radością z jego realizacji.

Relacja: Karolina D. i Milena Sz.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Milena Szucka

email: milena.szucka@mammarzenie.org

tel: +48 697-011-211

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Szymon - o. Lublin - Wizyta na planie serialu " Na sygnale"

Szymon wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Wizyta na planie serialu " Na sygnale" marzyciela Szymon.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN