Moim marzeniem jest:

Drukarka 3D

Tomasz, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-05-14

W niedzielny wieczór odbyło się pierwsze spotkanie z naszym Marzycielem Tomkiem.

Już na samym początku zauważyłyśmy, że jest bardzo rodzinnym osiemnastolatkiem, ponieważ w pierwszej kolejności opowiadał o rodzinie, a nie o sobie. Wspomniał, że ma trzech braci. Nie mniej jednak chętnie podzielił się również informacjami o sobie.

Podczas spotkania, Tomek opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy. Przede wszystkim dowiedziałyśmy się, że uczęszcza do technikum ekonomicznego. Ścisły kierunek jego edukacji nie wskazywałby na to, że jest miłośnikiem historii. A jednak! Tomek z zamiłowaniem i zawsze z uśmiechem na twarzy podkreślał, że uwielbia historię średniowieczną. Kiedy rozmawiałyśmy o jego zainteresowaniach i tym, co lubi robić w wolnym czasie, Tomek wspomniał o dwóch pasjach. Po pierwsze, uwielbia jeździć na rowerze. To dla niego forma relaksu i aktywności fizycznej.

Drugą pasją Tomka są lego czołgi. Jest wielkim fanem budowania i kolekcjonowania modeli czołgów z klocków Lego. Najbardziej interesujące było to, że Tomek ma jasno określone marzenie na przyszłość. Chciałby założyć własną herbaciarnię z zielarnią. Wyraził swoją fascynację ziołami, herbatą i ich właściwościami. Wydaje się, że ma wyobrażenie o tym, jak chciałby połączyć swoje zainteresowania i pasję z przyszłym biznesem. Tak, to niesamowicie inspirujące widzieć, jak młodzi ludzie, tak jak Tomek, mają szerokie spektrum zainteresowań. A jakie marzenie przedstawił nam?

Okazało się, że Tomek marzy o drukarce 3D. Marzyciel jest nastolatkiem wielu talentów, więc już z niecierpliwością czekamy na jego pierwsze wydruki i pomysły w dziedzinie technologii. 

spełnienie marzenia

2023-06-25

Tomek, osiemnastolatek o promiennym uśmiechu, marzył o posiadaniu drukarki 3D. Zawsze fascynowały go nieskończone możliwości oferowane przez tę technologię i pragnął sam to zbadać. Podekscytowanie wypełniło powietrze, gdy Tomek z niecierpliwością czekał na przybycie swojej wymarzonej maszyny.

W końcu nadszedł ten dzień, w towarzystwie mamy i młodszego brata Tomek otrzymał oczekiwaną przesyłkę. Z oczekiwaniem i radością promieniującą z jego twarzy, nie marnował czasu na otwarcie pudełka. W środku znalazł wszystkie części potrzebne do złożenia drukarki 3D. Z miłym zaskoczeniem wypakował też  gadżety, prezent od sprzedawcy, którzy dołożyli starań, by dzień otrzymania drukarki stał się jeszcze bardziej wyjątkowy. Tomkowi nie była obca radość samodzielnego budowania. Wcześniej wyrażał swoje zamiłowanie do składania przedmiotów, wspominając nawet, że gdy kupi rower, również złoży go samodzielnie. To sprawiło, że perspektywa złożenia drukarki 3D była dla niego jeszcze bardziej ekscytująca. Mając zawczasu przygotowane miejsce na swoje nowe urządzenie, Tomek szybko oczyścił teren i przystąpił do montażu. Kawałek po kawałku skrupulatnie postępował zgodnie z instrukcjami, jego ręce poruszały się pewnie i zręcznie. Jego młodszy brat, pełen ciekawości, stał nieopodal, z niecierpliwością obserwując łączące się ze sobą tajemnicze składniki. W miarę upływu godzin drukarka zaczęła nabierać kształtu. Determinacja i skupienie Tomka nigdy nie słabły, a z każdym wykonanym krokiem jego uśmiech stawał się coraz szerszy. W końcu, po czasie, który wydawał się wiecznością, ostatni element wskoczył na swoje miejsce, a drukarka 3D stanęła przed nimi w całej okazałości.

Twarz Tomka promieniała ogromną satysfakcją i radością. Jego marzenie stało się rzeczywistością, a szczęście, które od niego promieniowało, było zaraźliwe. Dziękujemy Ci Tomku, że pozwoliłeś nam mieć wpływ na to piękne zdarzenie.