Moim marzeniem jest:

Kurs na prawo jazdy

Tymoteusz, 18 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Przyjaciele Fundacji

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-06-19

Spotkanie z Tymoteuszem, naszym nowym podopiecznym, było niezwykle inspirujące i pełne pozytywnej energii. Ten wysoki, młody chłopak uczący się w technikum mechatronicznym, już teraz ma sprecyzowane plany życiowe, co zrobiło na nas ogromne wrażenie. Na przełamanie lodów podarowaliśmy naszemu Marzycielowi kilka czasopism motoryzacyjnych i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Wkrótce odkryliśmy, że podzielamy z Tymkiem wspólne zainteresowania. Uwielbiamy muzykę rap i hip-hop, co dodatkowo zbliżyło nas do siebie. Jedno z głównych zainteresowań Tymoteusza to motoryzacja, zwłaszcza samochody z duszą, czyli youngtimery. Tymek ma ogromną wiedzę na ten temat i opowiadał nam o różnych modelach samochodów, ich historii i charakterystycznych cechach. Widać w jego oczach pasję i entuzjazm, którymi potrafi zarazić słuchaczy. Oprócz motoryzacji Tymek kocha również sport. Jego ulubioną formą aktywności fizycznej jest bieganie i ćwiczenia na siłowni. Był bardzo zdyscyplinowany i zmotywowany do utrzymania dobrej formy fizycznej. Jego marzeniem jest zdobycie prawa jazdy, co będzie dla niego ważnym krokiem w kierunku niezależności i samodzielności. Chłopak mówił nam również o swoim zapasowym marzeniu, które było posiadanie własnej domowej siłowni, gdzie mógłby ćwiczyć według własnych preferencji. Podczas naszego spotkania mieliśmy również okazję poznać rodzinę Tymoteusza. Jego pełen energii i przedsiębiorczości tata oraz sympatyczna żona taty byli bardzo otwarci i serdeczni wobec nas. Zaprosili nas na pyszne kiełbaski z ogniska i potrawy przygotowane z lokalnych produktów. Mogliśmy spróbować przepysznego soku z pomidorów i wspaniałego, naturalnego chleba. To było nie tylko pyszne jedzenie, ale również okazja do lepszego poznania rodziny Tymka i ich gościnności. Na koniec, Tymek oprowadził nas po swoim własnie remontowanym domu rodzinnym. Chłopak jest dumny z efektów gruntownego remontu i pokazywał nam każdy szczegół, który został starannie zaprojektowany i wykonany. Jest to dom z historią, pełen ciepła i rodzinnej atmosfery. Spotkanie z Tymoteuszem było nie tylko okazją do poznania Jego marzeń, ale również do nawiązania sympatycznej znajomości z całą rodzinką. Jego determinacja, pasja i pozytywne podejście do życia są niesamowicie inspirujące. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i że będziemy mogli  go wspierać  w realizacji jego największego marzenia. Mamy pewność, że Tymek wiele osiągnie w swoim życiu i, łącząc swoje zainteresowania z pasją, zrobi świetną karierę.

 

spełnienie marzenia

2023-09-22

Spełnienie marzenia Tymoteusza było dla nas kolejnym niezwykłym przeżyciem. Jak pewnie pamiętacie, marzeniem Tymka było zdobycie prawa jazdy, a stało się ono rzeczywistością dzięki wsparciu finansowemu Pani Alicji i pomocy Pani Jolanty Tomkowiak, która prowadzi szkołę nauki jazdy i udzieliła mu kursu w preferencyjnej cenie. Tymek podjął się wyzwania i bardzo nam zaimponował, gdyż zdał egzamin już za pierwszym razem. 

To było nie tylko osiągnięcie osobiste, ale także znak, że nasz sympatyczny osiemnastoletni podopieczny jest gotów wejść w dorosłe życie i osiągnął właśnie kolejny etap samodzielności. Ale to nie koniec tej radosnej historii. W prezencie na osiemnaste urodziny od swojego Taty, Tymek otrzymał własny samochód. Jak na miłośnika youngtimerów przystało, jest to lśniący, czarny VW Jetta z 1993 roku, który ma jedynie 115000 km przebiegu i jest zachowany w stanie niemal kolekcjonerskim. To prawdziwa perełka motoryzacji i duma naszego Marzyciela. Samochód został sprowadzony aż z Niemiec osobiście przez Tymka Tatę, co pokazuje, jak bardzo cała rodzina wspiera pasje i marzenia chłopaka.

Nasza przygoda z Tymkiem nie mogła się zakończyć inaczej niż przejażdżką tym wspaniałym samochodem. Tymek zaprosił nas do swojego nowego pojazdu, a jazda była nie tylko komfortowa, ale również pełna uśmiechów i nieukrywanej radości. Tymek uwielbia relaksujące przejażdżki swoim samochodem, dba o niego niemalże jak o swoje dziecko. Świeżo zdobyte prawo jazdy i własny samochód naprawdę usamodzielniły tego młodego człowieka. Po naszej przejażdżce, rodzina Tymka przyjęła nas na uroczystej kolacji. Mogliśmy spróbować wyśmienitych drożdżówek z lokalnej cukierni, a także rozkoszować się gulaszem przygotowanym przez Tatę naszego Marzyciela. To danie było prawdziwą ucztą dla podniebienia i kolejny raz udowodniło, że w rodzinie Tymka gościnność jest bardzo ważna. Musimy się przyznać, że nam również udzieliła się radość, jaka emanowała od Tymoteusza.

Na zakończenie spotkania, życzyliśmy Tymkowi bezpiecznych jazdy i przypomnieliśmy mu, aby zawsze jeździł bezpiecznie, stosując się zawsze do przepisów kodeksu drogowego. To był niezapomniany dzień spełniania marzeń i ciepłych rodzinnych chwil. Cieszymy się zatem z kolejnego spełnionego marzenia! Dziękujemy Ci Tymku, że mogliśmy poznać Twoje marzenie i uczestniczyć w jego realizacji! Szerokiej drogi!