Moim marzeniem jest:

Mecz FC Barcelony w Barcelonie

Jan, 12 lat

Kategoria: zobaczyć

Oddział: Poznań

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2024-01-25

W zaawansowany piątkowy wieczór mieliśmy przyjemność poznać marzyciela Janka, jego tatę oraz uroczą kotkę Gabrysię (dachowiec, choć przysiągłbym że rosyjsko-niebieska). Spotkanie odbyło się wieczorem, ponieważ Janek, z uwagi na liczne obowiązki, ma kalendarz upakowany gęściej niż rozkład jazdy na pobliskim przystanku tramwajowym. Dowiedzieliśmy się, że przed chwilą miał próbę chóru, zajęcie do którego powrócił z utęsknieniem po przerwie wymuszonej chorobą. I zapewne tylko z tego powodu oszczędzał swój głos tego wieczoru ;)

Dotychczas o Janku wiedzieliśmy tylko jedno - zapalony fan FC Barcelony - zatem od wręczenia klubowego szalika i fundacyjnych balonów zaczęliśmy „wyciągać” z marzyciela zeznania. Okazuje się, że dzieli pasję z tatą, ale rodzima liga mniej go interesuje niż przekąski na czas meczu. On zapatrzony jest w rozgrywki na światowym poziomie, szczególną sympatią darząc klub z Barcelony (choć dla wiernego kibica nastał moment próby - przyznał że w środę Duma Katalonii zaskoczyła niczym styl gry Lecha). Okazał się przy tym być kibicem sentymentalnym - z rozczuleniem wspominał niegrających już Ronaldinho i Xaviego.

Ale piłka to nie tylko pasja telewizyjna. Janek regularnie wychodzi z tatą na pobliski orlik, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. W jego przypadku to szczególnie ważne, ponieważ lubi pograć z kolegami przed ekranem.

Nie przyjechaliśmy tu jednak zgłębiać taktyki Robloxa, pora zabrać się do pracy. Franek, nasz wolontariusz, dobył kredki i blok rysunkowy - czas na zwizualizowanie marzeń. Janek od razu przystąpił do rysowania. Już po chwili z zielonej plamy zaczął wyłaniać się obraz... trawnik? murawa? Camp Nou? Nie, zostaliśmy wyprostowani - to Stadion Olimpijski, bo Camp Nou jest akurat w remoncie. No cóż, teraz już to wiemy :)

Marzyciel Janek marzy o wizycie w Barcelonie i obejrzeniu meczu swojej ukochanej drużyny na ich własnym stadionie. Jest gotów nawet zrezygnować z El Clasico, które na wiosnę odbędzie się w Madrycie. Wygląda na to, że mamy to. Zaczynamy pakować akcesoria, ale moment, coś tu jeszcze drobnym maczkiem w rogu dopisane… L… Lew… Lewandowski! Janek zapomniał nam powiedziec, że jego drugim marzeniem jest spotkanie Roberta Lewandowskiego! Teraz mamy już pełen obraz!

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Franciszek Celm

email: franciszek.celm@mammarzenie.org

tel: +48 508 844 392

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Jan - o. Poznań - Mecz FC Barcelony w Barcelonie

Jan wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Mecz FC Barcelony w Barcelonie marzyciela Jan.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN