Moim marzeniem jest:

bajkowy bal

Ola, 6 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie

2013-11-08

Zaciekawione, kim jest nasza nowa podopieczna, wybrałyśmy się do szpitala. Tam też poznałyśmy sześcioletnią Olę. Od samego wejścia przywitały nas śmiejące się duże oczy i szeroki uśmiech. Ich posiadaczka, początkowo nieco onieśmielona, po chwili rozmawiała z nami w najlepsze.

Jako nowe ciocie, a zarazem wróżki od marzeń, nie mogłyśmy przyjść z pustymi rękoma. Wyczarowałyśmy więc małego kucyka oraz książeczkę do projektowania strojów dla Barbie. Obie te rzeczy bardzo przypadły do gustu Oli.

Nasza podopieczna jest wzorową marzycielką. Ma bowiem mnóstwo pragnień i niezwykłą wyobraźnię. Dowiedziałyśmy się, że marzy się jej bycie lekarzem. Bardzo chciałaby również zobaczyć postaci bajkowe z Disneylandu. Wpadła również na pomysł, że świetnie byłoby spotkać Dżina, bo jak wiadomo on spełnia aż trzy życzenia. Dodatkowo myśli o lalce. Które marzenie okaże się największym, tego dowiemy się wkrótce. Umówiłyśmy się z naszą podopieczną, że będzie zamykać oczy i wyobrażać sobie najcudowniejsze marzenia, a jak będzie już pewna, powie nam które jest największe.

Przez cały czas rozmów o marzeniach, uśmiech nie schodził Oli z twarzy. I to w tym spotkaniu było najpiękniejsze. Kolejny raz mogliśmy zobaczyć jaką wartość mają marzenia i jak wiele radości wywołują.

Pożegnałyśmy się z Olą, również z uśmiechem. Wierzymy bowiem, że nasza marzycielka zaskoczy nas czymś fantazyjnym i bajecznym!

spotkanie

2013-11-26

Tym razem odwiedziłyśmy naszą marzycielkę w jej domu. Po raz kolejny przywitała nas przepięknym uśmiechem. Przebierając z podekscytowania nóżkami zaprosiła nas do swojego pokoiku. Tam właśnie przeniosłyśmy się do świata wyobraźni i marzeń. Po wspólnym wykonaniu dzieła artystycznego nadszedł wyczekiwany przez nas moment. Ola wypowiedziała swoje największe pragnienie. I chociaż poznałyśmy już wcześniej bujną fantazję naszej marzycielki, znów nas zaskoczyła.

Zaczęła bowiem snuć wizję bajkowego balu z ulubionymi postaciami!

Z ogromnym entuzjazmem przedstawiła nam wymarzoną listę gości w składzie: Królewna Roszpunka, Królewna Śnieżka, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Jasmina oraz Scooby-Doo z ekipą. Chcąc wyglądać olśniewająco na balu, Ola chciałaby się wcielić w postać Syrenki Arielki. Opisując swój wymarzony dzień, podkreślała wspólne zabawy, tańce i poczęstunek. Uśmiech przez cały czas fantazjowania nie schodził z twarzy i Oli i naszych. Jakże jesteśmy szczęśliwe, że mogłyśmy poznać tą wesołą i uroczą dziewczynkę oraz, że ma ona tak cudowne marzenie. Teraz przychodzi pora na działanie. To nie lada zadanie by sprowadzić aż tylu wspaniałych gości w jedno miejsce. Jesteśmy jednak pełne wiary, że zechcą przyjechać na bal Oli. Wszystko po to by ujrzeć jej jakże prawdziwy i szczery uśmiech i pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych!

spełnienie marzenia

2014-05-27

Nie tak dawno temu, za górami, za lasami Wróżki Wolontariuszki odwiedziły małą dziewczynkę- Olę. Dowiedziały się, że jej największym marzeniem jest bajkowy bal z księżniczkami. Wróżki, jak to wróżki, znają wiele magicznych zaklęć. Jednak ich moce przerobowe są nieco ograniczone gdy mają do czynienia z tak wyjątkowym marzeniem. Rozpoczęły więc poszukiwania dobrych ludzi, którzy zechcieliby pomóc.
 Najpierw spotkały rycerza Przemka, który znał drogę do bajkowego świata Disney. Kiedy tam dotarli, okazało się, że Czarodziej Błażej i Wróżka Violetta, również chcą spełnić marzenie małej dziewczynki. Wszyscy zastanawiali się jakich zaklęć użyć, by zorganizować wspaniały bal.
Pewnego dnia, wieść o tym niezwykłym pragnieniu dotarła do Wróżki Ewy. Za pomocą czarodziejskiej różdżki, błyskawicznie wyczarowała przepiękne miejsce na bal.
Nadszedł dzień, kiedy marzenie Oli stało się rzeczywistością. W bajecznie udekorowanej sali, pojawili się goście przebrani w stroje księżniczek i książąt. Ola, na czas balu przemieniła się w swoją ulubioną postać- Syrenkę Ariel. Wspólnie ze swoimi przyjaciółkami uczestniczyła w zabawach i konkursach przygotowanych przez Czarodzieja Błażeja.
W pewnym momencie, okazało się, że na bal przybył  wyjątkowy gość. Ku wielkiemu zaskoczeniu, pojawiła się najprawdziwsza Roszpunka z Disney! Księżniczka zaprosiła dzieci do tańca oraz wspólnych zdjęć. Wszystko przebiegało w magicznym klimacie, z iście wyrafinowanymi manierami i z zaczarowaną melodią w tle. Ola i jej goście byli bardzo podekscytowani i nie kryli fascynacji Roszpunką. Księżniczka również wyrażała radość, że mogła przybyć na bal i spotkać Olę i jej przyjaciół.
Nie był to jeszcze koniec przygotowanych niespodzianek. Na salę wjechał tort prawdziwej księżniczki. Po jego skosztowaniu, wszystkie dzieci otrzymały prezenty, po czym oddały się balonowemu szaleństwu.
Tak właśnie spełniło się marzenie Oli. Bajka, która do tej pory była wytworem jej wyobraźni, stała się rzeczywistością.
„ To był najpiękniejszy dzień w moim życiu”- powiedziała Ola, po powrocie do domu i wyczerpana wrażeniami zasnęła. Na pewno od dziś, częściej śnić się jej będzie wspaniały bajkowy świat, w którym wszystko jest możliwe!
Składamy ogromne podziękowania wszystkim osobom, dzięki którym marzenie Oli mogło się spełnić w tak wyjątkowy sposób:

Disney- za wielkie zaangażowanie, zaproszenie Roszpunki i stworzenie bajkowego klimatu.
Pani Hannie Pękackiej- właścicielce Domu Weselnego „Pod Aniołami”
- za udostępnienie miejsca na bal, poczęstunek, a przede wszystkim za dobre serce.
Pracowni Kostiumów Teatralnych Aladyn- za nieodpłatne wypożyczenie przepięknych strojów dla dorosłych uczestników balu.
Wypożyczalni Strojów Karnawałowych i Teatralnych Czarodziejka- za duży rabat na przebrania dla dzieci.
Cukierni Ale Tort- za przepiękny wypiek i udzielenie rabatu.
Pani Ewie- za pomoc w znalezieniu miejsca na bal.
Haribo- za podarowanie słodkości dla Oli i jej gości.
Lajkonik- za przesłanie swoich produktów na bal.
Rodzicom Oli oraz wszystkim przybyłym gościom- za godne podziwu zaangażowanie w spełnienie marzenia.