Moim marzeniem jest:

tablet

Mateusz, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2016-04-27

W słoneczne południe wybraliśmy się do naszego nowego marzyciela Mateusza . Okazało się też, że był to dzień urodzin chłopca. Na początku ciepło i serdecznie przywitała  nas mama marzyciela, a potem   poznaliśmy Mateusza. Przed wizytą jedna z naszych  koleżanek – wolontariuszek , podpytała mamę czym interesuje się Mateusz, jakie ma pasje. Dowiedzieliśmy się , że  w wolnych chwilach lubi czytać poradniki  i dzięki temu pomysłem na lodołamacz  była książka   pt. „Jesteś cudem”. Chłopcu spodobał się prezent i  rozpoczęliśmy rozmowę . 

Poza czytaniem książek Mateusz lubi  nagrywać kamerką  swoje koty,  a ma ich aż  sześć więc, aktorów w roli głównej na pewno nie zabraknie. W przyszłości chciałby  nawet zostać  weterynarzem. Dodatkowo lubi spacerować po sadach, żeby się odprężyć. Nasz nowy marzyciel  jest  inteligentną, skromną osobą .   Poza  miłą rozmową    pograliśmy z  Mateuszem w warcaby. Udało  mu się ograć wszystkich wolontariuszy, Mateusz : wolontariusze  3:0 ;) .

Jednakże głównym celem  naszej wizyty  było  poznanie marzenia Mateusza.  Z pośród   kategorii marzeń wybrał marzenie typu „ dostać” . Tak więc już  dziś możemy  wam zdradzić o czym marzy  Mateusz . Jego  marzeniem jest tablet .  Chłopiec,   jeździ do  szpitali  w innych miastach , a takie urządzenie pozwoli mu  miło spędzić czas, czy też skontaktować się z bliskimi. Mimo iż opowiadaliśmy Mateuszowi o innych ciekawych marzeniach w naszym oddziale on bezapelacyjnie pozostawał przy tablecie.

Po chwili czas spotkania dobiegł  końca i musieliśmy się rozstać z chłopcem. Trzymamy  mocno kciuki  aby  marzenie Mateusza się spełniło i aby na kolejnej twarzyczce  pojawił się uśmiech. Życie to są momenty. Jednak drugi człowiek i jego pomoc może sprawić , aby te chwile były wyjątkowe i pamiętne.

Relacja: Gabriela Nizioł

spełnienie marzenia

2016-05-25

Majowa środa  dla większości ludzi to zwykły dzień, środek tygodnia, jednak dla Jednej osoby była to bardzo ważna data… Dla Mateusza był to dzień spełnienia marzenia. Jak już wiemy  jego marzeniem był Tablet,  dzięki honorowemu sponsorowi  który ufundował marzenie Mateusza, mogliśmy zobaczyć na jego twarzy promienny uśmiech.

Z wizytą do marzyciela wybraliśmy się z Panią Kingą przedstawicielką firmy MetLife która zasponsorowała marzenie Mateusza. Na wejściu przywitała nas mama, Mateusz to inteligentny chłopak więc od razu domyślił się  w  jakim celu się zjawiliśmy. Po krótkiej chwili  przeszliśmy do części właściwej- spełnienia marzenia  kiedy to też  Tablet został wręczony przez Panią Kingę. I  wtedy Pojawiła się radość , dzięki takim chwilom możemy sobie uswiadomić jak  proste gesty  mogą przynieść  szczęście drugiemu człowiekowi. Takie sytuacje wzbogacają nas o nowe doświadczenia. Uszczęśliwiając  człowieka obok, uszczęśliwiamy także  siebie.

Po uroczystym wręczeniu  Mateusz rozpakował tablet ,  widać było  ze to jest to czego tak naprawdę mu brakowało  do pełni szczęścia .  Chłopcu  został również wręczony dyplom, marzyciela. Nie zabrakło również zdjęć z tej pamiętnej chwili.

Na sam koniec, kiedy już  mieliśmy odjeżdżać   i wracać do domu  trafił nam się  niespodziewany pasażer na gapę . Mały słodki   kotek  został podarowany Pani Kindze od Mateusza.  Nie spodziewaliśmy  się,  że wrócimy z małym pupilem a jednak .  

Środa okazała się szczęśliwym dniem  zarówno dla Mateusza jak i dla pani  sponsor.

Serdecznie dziękujemy  sponsorowi firmie MetLife oraz  Pani Kindze.

Relacja: Gabriela Nizioł