Moim marzeniem jest:

Laptop do gier

Bartek, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Warszawa

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2018-12-11

We wtorkowe popołudnie otworzyłyśmy szpitalne drzwi i ujrzałyśmy Bartka – naszego 10-letniego Marzyciela, który z niecierpliwością wypatrywał nas, żeby tylko móc podzielić się z nami swoimi pasjami. Najbardziej, oprócz poznania samego marzenia, zainteresowały nas opowieści chłopca o jego przygodach na traktorach i innych maszynach rolniczych, których tajniki odkrył z najukochańszym wujkiem.

Zdobytą wiedzę Bartek wykorzystuje przy swojej ulubionej grze komputerowej Farming Simulator, gdzie może nabywać maszyny rolnicze i prowadzić gospodarstwo rolne, które będzie przynosiło zyski. Nic dziwnego, że nasz lodołamacz w postaci dźwigu i ciężarówki spotkał się z dużym zainteresowaniem chłopca, który perfekcyjnie opanował obie maszyny przy ładunku i rozładunku materiałów budowlanych. Bartek także bardzo lubi przenosić się w czasoprzestrzeni, a szczególnie uwielbia śledzić różne trasy do domu na Google Maps, wyszukiwać ulice, pojazdy, bloki mieszkalne. Przy takim spektrum zainteresowań niełatwo było chłopcu wyróżnić jego największe marzenie. W podjęciu decyzji pomogły mu fundacyjne kategorie marzeń, o których szczegółowo opowiedziałyśmy.

Ostatecznie Bartek podjął męską decyzję i wypowiedział swoje największe marzenie: laptop z dobrą kartą graficzną, aby mógł jeszcze lepiej prowadzić wirtualne gospodarstwo rolne i zdobywać nowe umiejętności w zarządzaniu maszynami i produkcją rolną. Przy wspólnym zdjęciu chłopcu nie znikał uśmiech na twarzy i nadzieja, że wkrótce spełni się jego największe marzenie o laptopie, który jeszcze bardziej poszerzy jego horyzonty w postrzeganiu świata.

spełnienie marzenia

2019-08-09

Wakacyjne piątkowe południe okazało się być wyjątkowym dniem w którym spełniliśmy długo wyczekiwane marzenie Bartka o laptopie do gry Farming Simulator. Dla naszego marzyciela była to prawdziwa niespodzianka, ale zanim ją poznał przygotowaliśmy dla niego zestaw zadań specjalnych.

Pomimo tego, że nieoczekiwanie Bartek musiał zostać dłużej w szpitalu nasze plany wcześniej przygotowanej gry nie uległy zmianie. Podekscytowane wybrałyśmy się najpierw na świetlicę (która okazała się być później stołówką) i poukrywałyśmy 7 kopert w każdym możliwym zakamarku sali. Zadaniem Bartka było wykonanie poleceń ukrytych w tychże kopertach, a za każdą poprawnie rozwiązaną zagadkę nasz marzyciel otrzymywał wskazówki dotyczące lokalizacji kolejnej koperty. Pełne obaw o stopień trudności zadań zaproponowałyśmy formułę gry zespołowej w której brała udział również obecna siostra Bartka. Jednakże mimo wszystko liderem zespołu okazał się być sam Bartek, który bez chwili zawahania rozwiązywał zadania jedno po drugim i tym samym wykazał się ogromną wiedzą, bystrością i inteligencją. Byłyśmy pod wrażeniem jego zaangażowania w zabawę, w której m.in. Bartek bez problemu ułożył we właściwej kolejności kolory tęczy, przypasował jajka kurze, strusie i perlicze, a także pięknie wyrecytował rolniczy wierszyk z uzupełnieniem brakujących słów. Nie miałyśmy wątpliwości, że Bartek jest specjalistą w swojej rolniczej branży.

Ostatnie zadanie ukryłyśmy w sali Bartka w pobliżu której czekała na niego niespodzianka. Po rozwiązanej zagadce do sali został uroczyście wprowadzony laptop. Po szybkim rozpakowaniu pudełka w oczach Bartka pojawiły się iskry radości – przed jego oczami pojawił się ten jedyny wymarzony laptop z podświetlaną klawiaturą i... zainstalowaną grą Farming Simulator, którą chłopiec "odpalił" w zaledwie kilka sekund. Radości nie było końca i udzieliła się ona całej rodzinie marzyciela, która była obecna w tym wyjątkowym dniu.

Tak wyjątkowe spełnienie marzenia było możliwe dzięki wsparciu firmy Coccodrillo, której bardzo dziękujemy, a wdzięczności Bartka uwiecznionej na zdjęciu nie da się opisać słowami. 

Dziękujemy również mieszkańcom warszawskiego Ursynowa, którzy dzięki inicjatywie Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy przyczynili się do spełnienia marzenia. Jesteście wspaniali!

Bartku! Dziękujemy Ci za możliwość spełnienia tak wyjątkowego marzenia i życzymy Ci radości na każdy dzień, którą przyniosą Ci sukcesy w kolejnych etapach i edycjach Farming Simulator!