Moim marzeniem jest:

wydać własny tomik poezji

Katarzyna, 17 lat

Kategoria: inne

Oddział: Bydgoszcz

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2019-06-09

W piękne, słoneczne popołudnie wyruszyłyśmy na spotkanie z naszą Marzycielką - Kasią. Chyba żadna z nas nie spodziewała się, że wizyta u naszej bohaterki aż tak nas zaskoczy. Codziennie każdy z nas spotyka na swojej drodze mnóstwo osób, jednak nie zawsze mamy okazję poznać tak wyjątkowe osoby, jak nasza Bohaterka.

Gdy tylko dotarłyśmy na miejsce, już od progu ciepło przywitała nas mama Kasi i od razu zaprowadziła nas do królestwa swojej córki. Nasza Marzycielka powitała nas szerokim uśmiechem, miała akurat gościa - z wizytą była u niej jej kuzynka Marta. Dla Kasi miałyśmy mały prezent, od mamy dziewczyny wiedziałyśmy, że pisze wiersze, dlatego dostała od nas notatnik, w którym, jak sama powiedziała, będzie zapisywać swoje najnowsze dzieła. Nasza bohaterka jest również wielką fanką siatkówki. Kibicuje w szczególności polskiej, męskiej drużynie siatkówki. Podziwia kapitana drużyny - Michała Kubiaka za niezwykłą siłę jaką daje swojej drużynie. Bardzo lubi też piosenkarza Kamila Bednarka.

Powiedzieć o Kasi, że jest kimś wyjątkowym, to chyba za mało. Zadziwiła nas jej dojrzałość, empatia i wrażliwość. Jest bardzo utalentowana, startuje w licznych konkursach, zdobywając liczne nagrody. Na biurko podziwiałyśmy wyróżnienia z czterech ostatnich konkursów. Kasia pisze wiersze i recytuje. Byłyśmy ciekawe jej twórczości, dlatego z zaciekawieniem zagłębiłyśmy się w lekturę poezji naszej Bohaterki. Rzadko zdarza nam się, że nie wiemy co powiedzieć w danej sytuacji, jednak po skończonej lekturze tylko kilku wierszy zabrakło nam słów. Wiersze Marzycielki są bardzo dojrzałe i pełne emocji. Kasia zaczęła pisać dwa lata temu. Jak sama mówi, pisanie, to dla niej forma terapii. Nie mówi o tym, co ją boli, zamiast tego przelewa swoje słowa na kartkę.

Marzenie naszej bohaterki jest piękne i wyjątkowe. Kasia bardzo chciałaby wydać własny tomik poezji. Ma już wybrane około 40 swoich wierszy, które mają się w nim znaleźć. Poniżej mała próbka talentu naszej niezwykłej Marzycielki.

Maratończyk

Zaczynam bieg z bagażem doświadczeń na plecach.

Wielki jest to ciężar, ale staram się nie garbić.

Z piersią wypiętą do przodu i orłem w sercu lecę do mety.

 

To długi dystans – kilometry do przebycia.

Wiem, ale publiczność nie daje mi upaść.

Bo właśnie teraz poczułam, że w tym biegu człowiek

 

jest wielką nadzieją.

Moją nadzieją.

 

Pędzę dalej choć coraz mniej sił.

W ręku pochodnię marzeń roztrząsam.

Wiem, że pokłady energii magazynuję w sobie.

Nie odpuszczę – obiecałam Tobie.

 

Wznoszę swe ręce ku górze złożone w modlitwie.

 

Dalej biorę udział w tej bitwie.

 

Lecę tam, lecę tak daleko, jak serce i rozum poniosą.

 

Warszawa 20.02.2019r. KATARZYNA

 

Kasiu mamy nadzieję, że już niedługo będziesz trzymała w ręku swój własny tomik poezji.

spełnienie marzenia

2019-11-16

W marzeniach tkwi wielka siła... Przekonana jest o tym nasza niezwykła Marzycielka Kasia, która cierpliwie czekała na dzień, w którym jej piękne marzenie o wydaniu tomiku własnej poezji zostanie zrealizowane. Przez ostatnie miesiące wiele osób o wielkim sercu pracowało, aby piękny sen Kasi zamienić w rzeczywistość. Nie było łatwo, bo wszystko chcieliśmy zachować w tajemnicy, żeby zrobić naszej Marzycielce niespodziankę. Gdy już mieliśmy tomik w ręce, wyruszyliśmy w podróż do Kasi.

Pochmurna sobota, w naszych sercach jednak wielka radość, bo przecież to jest właśnie wielki dzień spełnienia marzenia. Gdy dojechaliśmy na miejsce, już w progu domu powitała nas mama Kasi, nasza Bohaterka nie wiedziała nic o naszym przyjeździe, grała właśnie w grę ze swoim kuzynostwem i siostrą. Trudno słowami opisać jej radość i zaskoczenie, gdy w pewnym momencie do pokoju z tomikiem jej własnych wierszy weszła jej kuzynka Marta. Kasia była przeszczęśliwa, miała nadzieję, że ta chwila w końcu nastąpi, jednak nie spodziewała się, że wydarzy się to tak szybko.

Nasza Marzycielka każdemu z nas wręczyła tomik swojej poezji ze specjalną dedykacją:

"W życiu jest wiele pięknych chwil, szczególnie tych nieoczekiwanych. Dzisiejszy dzień stał się jednym z najpiękniejszych dni w moim życiu. Dziękuję- dalej będę frunąć jak ptak, po kolejne marzenia!”

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w spełnienie  marzenia Kasi, w szczególności:

Krystynie Tomaszewskiej KREATORNIA, która zajęła się projektem okładki tomiku.

DOMOWI WYDAWNICZEMU "MARGRAFSEN", który wykonał projekt tomiku i przygotował go do druku.

Drukarni TOTEM.COM.PL za wydruk i oprawę.