Moim marzeniem jest:

plac zabaw

Mikołaj, 6 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-04-04

W kwietniowy wieczór mieliśmy przyjemność poznać marzenie Mikołaja. O umówionej godzinie połączyliśmy się za pośrednictwem wideoczatu. Chwilę później na ekranie ukazały się dwie pogodne twarze – Mikołaja oraz jego mamy. Mimo, że jeszcze nie padły słowa przywitania – już wiedzieliśmy, że będzie to wyjątkowe spotkanie. 

Nasi rozmówcy od pierwszych chwil zarazili nas swoim optymizmem. Marzyciel, początkowo lekko onieśmielony widokiem wolontariuszy, z każdą kolejną minutą zaskakiwał nas kolejnymi informacjami na swój temat. Pasją Mikołaja jest sport, co sprawia, że rozpiera go energia i bardzo trudno jest mu usiedzieć w jednym miejscu. Pływając, czuje się jak ryba w wodzie, ale jego największą miłością jest piłka nożna. Praca zespołowa, drużyna, rywalizacja, adrenalina, dwie bramki i piłka w grze – oto warunki w jakich Mikołaj czuje się najlepiej (w końcu miał szansę ich doświadczyć jako oddany sprawie zawodnik), ale nie odmawia również wirtualnych pojedynków w grach komputerowych. A gdy już zapragnie odpocząć od rywalizacji to relaksuje się na wyprawach rowerowych z rodziną bądź podczas lekcji gry na gitarze. 

Mikołaj z przejęciem zdradził nam, że jego największym marzeniem jest własny plac zabaw, ale nie byle jaki! Koniecznie musi mieć on domek, zjeżdżalnię, huśtawkę i „wspinaczkę”. „Nie mogło być inaczej” – pomyśleliśmy zgodnie, uśmiechając się do siebie. Podczas spotkania mieliśmy okazję również poznać młodsze rodzeństwo Marzyciela (dwie siostry), z którym – podobnie jak ze znajomymi rówieśnikami – chciałby spędzać czas na wymarzonym placu zabaw, ciesząc się wspólną obecnością. 

Miejsce w ogrodzie na upragnioną atrakcję jest już przygotowane, dlatego rozpoczynamy poszukiwania śmiałków, którzy pomogą nam przemienić marzenie Mikołaja w rzeczywistość.

spełnienie marzenia

2022-04-20

Tak niespodziewanego spełnienia marzenia, jak w przypadku marzenia Mikołaja, dawno nie mieliśmy ☺ Zaskoczony był nie tylko sam Marzyciel i Jego Rodzice, ale i my wolontariusze…  

Nie dość, że bardzo szybciutko zgłosił się do nas sponsor to jeszcze firma produkująca place zabaw zamontowała upragniony przez Mikołaja domek ze „wspinaczką” w rekordowo szybkim tempie! 

Czy był to szczęśliwy zbieg okoliczności, czy magia imienia naszego Marzyciela czy zadziałał jego przecudowny uśmiech… a może wszystko razem? Tego nie wiemy : ) Wiemy jednak, że plac zabaw sprawia ogromną radość Mikołajowi, Jego siostrzyczkom i przyjaciołom,  a to jest dla nas najważniejsze! 

Mikołajku życzymy Ci dużo zdrówka i kolejnych super marzeń do realizacji. 

Dziękujemy, że mogliśmy spełnić jedno z nich. 

 

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia plac zabaw marzyciela Mikołaj.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN