Moim marzeniem jest:

Jeszcze się zastanwiam

Natalia, 15 lat

Kategoria: inne

Oddział: Lublin

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-09-16

Jednym z najlepszych sposobów, jakie znam na spędzenie piątkowego popołudnia, jest poznanie nowej Marzycielki. Dlatego razem z Piotrkiem umówiliśmy się na spotkanie z Natalką. Od początku czuliśmy, że dziewczynka jest przesympatyczna i nie mogła doczekać się rozmowy z nami. Kiedy Marzycielka powiedziała nam, że uczęszcza do klasy o profilu psychologicznym i uwielbia zwierzęta, worek ze wspólnymi tematami od razu zdecydowanie powiększył się :) Okazało się, że Natalka ma dwa koty i trzy psy o imionach: Bafi, Misia, Sonia, Tosia i Filuś. Tak liczna rodzinka musi dawać wiele frajdy! Opieka nad całą gromadką nie sprawia Natalce problemów, ponieważ jest bardzo cierpliwa, a w przyszłości chciałaby zostać behawiorystą lub groomerem. Trzymamy za to mocno kciuki – tak empatyczna i wrażliwa osoba jak Natalka z pewnością poradzi sobie z każdym zwierzątkiem :)

Kiedy już wymieniliśmy nasze kocie i psie doświadczenia, nadszedł czas na zadanie najważniejszego pytania tego wieczoru: Natalko, jakie jest Twoje największe marzenie? Dziewczynka bez wahania odpowiedziała, że marzy o tym, żeby dostać lotopałanki! :) Oboje z Piotrkiem byliśmy nieco zaskoczeni, ponieważ jak do tej pory nie słyszeliśmy takiego słowa… Od razu zapytaliśmy więc, co się za nim kryje. Wówczas Natalka rozpoczęła swoją długą wypowiedź i w ten sposób dowiedzieliśmy się, że lotopałanki to malutkie urocze zwierzątka z grupy torbaczy. Nie są jeszcze bardzo popularne jako domowe, stąd nasze braki w wiedzy ;) Na szczęście Marzycielka jest w tej kwestii rzetelnie przygotowana i powiedziała nam dosłownie wszystko, co dotychczas o nich wyczytała. 

Podczas tego wykładu dowiedzieliśmy się, że lotopałanki ważą od 75 do150 gramów. Ich futerko jest gęste i milusie. Charakteryzują się posiadaniem fałdu skórnego, ciągnącego się na całej długości ich ciała, który umożliwia im tzw. lot ślizgowy. Zwierzątka prowadzą głównie nocny tryb życia. Ze względu na to, że w naturalnym środowisku żyją w stadzie, lotopałanki w domu nie powinny być trzymane pojedynczo – dlatego marzeniem Natalki jest otrzymanie dwóch lotopałanek płci żeńskiej w kolorach białym – odmiana Leucystic i biało-szarym - odmiana white Mosaic lub Platinum. 

Jedna z nich będzie miała na imię Daisy. Co do imienia dla drugiej samiczki nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Ale może namówimy Natalkę na imię Dreamy – będzie pasowało do Daisy i kojarzyło się z naszą Fundacją :)

Lotopałanki w naturze żywią się głównie owadami i owocami. Na pytanie skierowane do Marzycielki, czy nie będzie miała oporów w karmieniu zwierzątek żywymi owadami, zdecydowanie odparła, że nie :) To tylko potwierdza, że Natalka idealnie spełni się w przyszłości w roli behawiorysty! 

Przez całe spotkanie byliśmy pod wrażeniem tego oryginalnego marzenia Natalki, posiadanej wiedzy i przygotowania dziewczynki do opieki nad zwierzątkami. Sami nie możemy się doczekać spełnienia! Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli je zrealizować! :)

 

Jeżeli chcesz podpowiedzieć nam, gdzie najlepiej kupić lotopałanki lub udzielić jakiejś rady związanej z opieką nad nimi, będziemy bardzo wdzięczni.

 

Relacja: Agata W. 

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Agata Wójcik

email: agata.wojcik@mammarzenie.org

tel: +48 785 908 010

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Natalia - o. Lublin - Jeszcze się zastanwiam

Natalia wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Jeszcze się zastanwiam marzyciela Natalia.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN