Moim marzeniem jest:

Wsparcie schroniska dla kotów i psów

Natalia, 16 lat

Kategoria: inne

Oddział: Lublin

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-09-16

Jednym z najlepszych sposobów, jakie znam na spędzenie piątkowego popołudnia, jest poznanie nowej Marzycielki. Dlatego razem z Piotrkiem umówiliśmy się na spotkanie z Natalką. Od początku czuliśmy, że dziewczynka jest przesympatyczna i nie mogła doczekać się rozmowy z nami. Kiedy Marzycielka powiedziała nam, że uczęszcza do klasy o profilu psychologicznym i uwielbia zwierzęta, worek ze wspólnymi tematami od razu zdecydowanie powiększył się :) Okazało się, że Natalka ma dwa koty i trzy psy o imionach: Bafi, Misia, Sonia, Tosia i Filuś. Tak liczna rodzinka musi dawać wiele frajdy! Opieka nad całą gromadką nie sprawia Natalce problemów, ponieważ jest bardzo cierpliwa, a w przyszłości chciałaby zostać behawiorystą lub groomerem. Trzymamy za to mocno kciuki – tak empatyczna i wrażliwa osoba jak Natalka z pewnością poradzi sobie z każdym zwierzątkiem :)

Kiedy już wymieniliśmy nasze kocie i psie doświadczenia, nadszedł czas na zadanie najważniejszego pytania tego wieczoru: Natalko, jakie jest Twoje największe marzenie? Dziewczynka bez wahania odpowiedziała, że marzy o tym, żeby dostać lotopałanki! :) Oboje z Piotrkiem byliśmy nieco zaskoczeni, ponieważ jak do tej pory nie słyszeliśmy takiego słowa… Od razu zapytaliśmy więc, co się za nim kryje. Wówczas Natalka rozpoczęła swoją długą wypowiedź i w ten sposób dowiedzieliśmy się, że lotopałanki to malutkie urocze zwierzątka z grupy torbaczy. Nie są jeszcze bardzo popularne jako domowe, stąd nasze braki w wiedzy ;) Na szczęście Marzycielka jest w tej kwestii rzetelnie przygotowana i powiedziała nam dosłownie wszystko, co dotychczas o nich wyczytała. 

Podczas tego wykładu dowiedzieliśmy się, że lotopałanki ważą od 75 do150 gramów. Ich futerko jest gęste i milusie. Charakteryzują się posiadaniem fałdu skórnego, ciągnącego się na całej długości ich ciała, który umożliwia im tzw. lot ślizgowy. Zwierzątka prowadzą głównie nocny tryb życia. Ze względu na to, że w naturalnym środowisku żyją w stadzie, lotopałanki w domu nie powinny być trzymane pojedynczo – dlatego marzeniem Natalki jest otrzymanie dwóch lotopałanek płci żeńskiej w kolorach białym – odmiana Leucystic i biało-szarym - odmiana white Mosaic lub Platinum. 

Jedna z nich będzie miała na imię Daisy. Co do imienia dla drugiej samiczki nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. Ale może namówimy Natalkę na imię Dreamy – będzie pasowało do Daisy i kojarzyło się z naszą Fundacją :)

Lotopałanki w naturze żywią się głównie owadami i owocami. Na pytanie skierowane do Marzycielki, czy nie będzie miała oporów w karmieniu zwierzątek żywymi owadami, zdecydowanie odparła, że nie :) To tylko potwierdza, że Natalka idealnie spełni się w przyszłości w roli behawiorysty! 

Przez całe spotkanie byliśmy pod wrażeniem tego oryginalnego marzenia Natalki, posiadanej wiedzy i przygotowania dziewczynki do opieki nad zwierzątkami. Sami nie możemy się doczekać spełnienia! Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli je zrealizować! :)

 

Jeżeli chcesz podpowiedzieć nam, gdzie najlepiej kupić lotopałanki lub udzielić jakiejś rady związanej z opieką nad nimi, będziemy bardzo wdzięczni.

 

Relacja: Agata W. 

 

 

spotkanie - zmiana marzenia

2024-03-13

Środowy wieczór okazał się idealny na spotkanie z Natalką. Razem z Olgą byłyśmy bardzo zainteresowane, co u niej słychać, ponieważ od naszej poprzedniej rozmowy minęło kilka miesięcy. Wówczas mieliśmy okazję przekonać się, że dziewczynka jest wielką miłośniczką zwierząt. W przyszłości chciałaby rozwijać się w behawiorstyce, groomerstwie lub posiadać własny hotelik dla zwierząt, którymi opiekowałaby się np. gdy właściciele wyjadą na urlop. Natalka ma bardzo dużą wiedzę związaną z zajmowaniem się czworonogami, które lgną do niej niemal od razu. Dlatego razem z Olgą zgodnie stwierdziłyśmy, że przebywające w hotelu pieski na pewno byłyby bardzo zadowolone z tak profesjonalnej opieki :) 

Podczas naszego spotkania miałyśmy okazję zobaczyć nie tylko Natalkę i Jej Mamę, ale także 3 myszki oraz kotkę Tosię. Zestawienie wydawałoby się tak różnych zwierzątek, które zazwyczaj w przekonaniach nie prezentuje się jako przyjacielska para, ku naszemu zaskoczeniu, w domu Marzycielki funkcjonuje bardzo dobrze. Myszki oswoiły się z widokiem kici, a ona z kolei obserwuje je spokojnie z pufy stojącej obok klatki. Natalka bardzo lubi bawić się z nimi, przygotowywać dla nich tunele, a myszki takie aktywności uwielbiają, o czym mogłyśmy przekonać się podczas spotkania oglądając ich wybryki.  

A teraz najważniejsze! Marzenie Natalki jest wyjątkowe i ściśle związane ze światem zwierząt. Dziewczynka chciałaby, żebyśmy wspólnymi siłami wsparli dwie organizacje, które pomagają bezdomnym kotom i psom. Są to Biłgorajski Azyl-Adopcje zwierząt oraz Stowarzyszenie Kudłaty Przyjaciel z Zamościa. Jest to niewątpliwie jedno z niewielu tak oryginalnych marzeń, jakie mieliśmy okazję poznać jako Wolontariusze przez lata działania w naszej Fundacji. Do tego przedstawia wielką empatię naszej Marzycielki, ponieważ dziewczynka nie oczekuje niczego dla siebie. Zamiast tego, chce wesprzeć tych, którzy bardzo tego potrzebują. Jesteśmy pod wrażeniem tego pomysłu i postaramy się wkrótce urzeczywistnić to piękne marzenie.

Zachęcamy do wsparcia wszystkich, którzy chcą być częścią tego wyjątkowego dzieła! Za przekazane przez Państwa środki kupimy rzeczy, które zostały wskazane przez organizacje jako najpotrzebniejsze. Będą to m. in. karma sucha i mokra dla kotów oraz psów, koce, kuwety, żwirek, smycze i obroże, klatka-łapka niezbędna podczas pomocy nieoswojonym zwierzętom.

Działajmy!

Relacja: Agata W.

 

 

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Agata Wójcik

email: agata.wojcik@mammarzenie.org

tel: +48 785 908 010

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Natalia - o. Lublin - Wsparcie schroniska dla kotów i psów

Natalia wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Wsparcie schroniska dla kotów i psów marzyciela Natalia.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN