Moim marzeniem jest:

okulary VR Oculus Quest 2 256GB

Stanisław, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Wrocław

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Michał i Jakub Piechoccy oraz Katarzyna Waszkowiak z Rodziną, Przyjaciółmi i Współpracownikami

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-11-20

Poznajcie przesympatycznego Stasia, który dołączył do grona Marzycieli!

Nasz nowy podopieczny to chłopiec z mnóstwem zainteresowań. W wolnym czasie gra w gry komputerowe, opiekuje się domowymi pupilami, a ponadto przed chorobą trenował taekwondo. Fascynuje go również świat gadów, a jego wiedza o ich rozmaitych gatunkach jest naprawdę rozległa. Ba, Marzyciel bardzo chciałby hodować węża zbożowego. Już nawet rozgląda się za dogodnym terrarium. :)

Jest jednak coś, co swego czasu urzekło Staszka bez reszty, a mianowicie szeroko pojęta wirtualna rzeczywistość. Podczas długiego pobytu w szpitalu miał bowiem okazję zobaczyć, jak ona działa i był zachwycony! Mało tego, pomogła mu ona przetrwać gorsze chwile w leczeniu i na chwilę oderwać myśli od niego. Stąd narodziło się marzenie, które chłopiec nam powierzył, a mianowicie okulary VR.

Nie pozostaje nam zatem nic innego, aby owo marzenie stało się rzeczywistością... i ponownie otwarło wrota do krainy wirtualnej rzeczywistości!

spełnienie marzenia

2022-12-20

Dokładnie miesiąc (sic!) po odkryciu marzenia Stasia z wielką radością oznajmiamy, że zostało spełnione!

Jako że nastolatek przebywa na leczeniu w szpitalu, oficjalne spełnienie marzenia odbyło się online. Nie obyło się jednak bez niespodziewanych paczek, które przekazała chłopcu niemogąca wyjść z podziwu Mama. Podobnie jak my, wolontariusze, nie była w stanie uwierzyć, że w tak krótkim czasie znalazła się armia dobrych serc, która postanowiła spełnić właśnie pragnienie Stasia.

Sam Marzyciel, gdy tylko zorientował się, co się dzieje, był w szoku. Ponieważ święto, jakim jest realizacja marzenia, zbiegło się z jego urodzinami, radość była podwójna. Zarówno Staś, jak i Mama, na moment zaniemówili z wrażenia, o czym nam później opowiedzieli na wideorozmowie, gdy emocje już nieco opadły, a chłopiec odpoczywał po badaniach, jakie przeszedł tego dnia. Zapraszamy do obejrzenia galerii- te zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów!

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Michałowi Piechockiemu, Jakubowi Piechockiemu oraz Pani Katarzynie Waszkowiak z Rodziną, Przyjaciółmi i Współpracownikami, a także Honda Accord Fun Club, którzy sprawili, że marzenie Stasia stało się rzeczywistością i otwarło wrota do krainy wirtualnej rzeczywistości. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i gratulujemy 14 lat sprawiania, że dzieci choć na chwilę zapominają o chorobie i uciekają w świat marzeń (musicie wiedzieć, że dokładnie 20.12.2008 r. po raz pierwszy spełnili marzenie podopiecznego FMM i regularnie wspierają nas w tym). Chylimy czoła przed Waszymi wielkimi sercami!

Tobie, Stasiu, raz jeszcze życzymy wszystkiego naj, naj, najlepszego! Niech Ci dopisuje zdrowie, uśmiecha się do Ciebie szczęście, a moc marzeń niech zawsze Ci towarzyszy. Cieszymy się razem z Tobą, że Twoje wielkie marzenie się spełniło! :)