Moim marzeniem jest:

Mówik 2 + tablet + wzmocnione etui + przycisk blue 2

Nikodem, 3 lata

Kategoria: dostać

Oddział: Gorzów Wielkopolski

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Sponsor Anonimowy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2022-11-22

Poznawanie nowego Marzyciela i jego rodziny jest zawsze bardzo niezwykłym wydarzeniem.

Dzień 22 listopada 2022 był typowym listopadowym dniem: zimny, mglisty i szaro-bury. Zmarznięte trafiłyśmy do ciepłego, radosnego mieszkania, w którym mieszka nasz Marzyciel Nikodem z rodzicami i dwoma starszymi braćmi.

Nasz Marzyciel powitał nas wtulony w mamę, która jest dla niego najważniejszą osobą. Starszy brat odebrał swoje oraz w imieniu drugiego brata fundacyjne upominki i pięknie za nie podziękował. Nikodem też dostał upominek, puchatego misia, do którego od razu zaczął się przytulać, bo jest takim “przytulaskiem”, który lubi się przytulać i być przytulanym.

Mama w tym spotkaniu była wspaniałym rzecznikiem prasowym. Nikodem nie mówi, nie chodzi i trudno mu wyrazić swoje emocje, ale przekazuje je całym sobą. Rodzice opowiadali nam o rzeczach, które Nikuś lubi najbardziej robić. Dowiedziałyśmy się kiedy jest zadowolony, kiedy się niecierpliwi i zobaczyłyśmy jak się uśmiecha.

Nikodem bardzo cieszył się z naszych odwiedzin, bo bardzo lubi jak przychodzą do jego mieszkania goście, a jeszcze bardziej lubi być w centrum uwagi. Wtulony w mamę, pomimo naszej obecności czuł się na tyle bezpiecznie, że zasnął na chwilę.

Słuchając relacji Mamy Marzyciela, widząc jej uśmiech i anielską cierpliwość, wiemy, że Nikodem otoczony jest wielką miłością rodziny. Opiekunów Nikosia nie jest w stanie nic pokonać.

Odkryć marzenie nie było łatwo. Trzeba było poznać czego Nikodem nie lubi i czego nie może.

Na pewno lubi bawić się ze starszym rodzeństwem, a oni lubią bawić się z nim. Pewną barierą jest tylko to, że nie mogą się ze sobą bardziej porozumieć. Nie zawsze udaje się im ustalić, co by chciał młodszy brat. Rodzicom i rodzeństwu Nikodema też brakuje możliwości lepszego porozumienia się z synkiem. Byłoby cudownie, gdyby można było tę sytuację poprawić.

W obecnej sytuacji problemy te rozwiązałby zestaw : MÓWIK 2 + TABLET + WZMOCNIONE ETUI + PRZYCISK BLUE 2.

Fajnie, że mogłyśmy poznać takiego małego „przytulaska” i jego kochającą rodzinę. Zrobimy wszystko, żeby życie Nikodema stało się choć trochę łatwiejsze.

Jeśli chcecie Państwo pomóc w realizacji tego marzenia koniecznie się z nami skontaktujcie.

 

spełnienie marzenia

2023-01-19

Spełnienie każdego marzenia jest wyjątkowe i wymaga zaangażowania w jego realizację. Nasz Marzyciel swoich dążeń i pragnień nie mógł wyrazić słowami lub gestem. Ustalenie marzenia Nikodema nie było łatwe. Jednak wiara w istnienie rzeczy niezwykłych pomogła  przekonać  rodziców Marzyciela, że wszystko może się udać i urządzenie, które ułatwi kontakt Nikodema z rodzicami i rodzeństwem jest możliwe do realizacji.

Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Telefon, który otrzymałyśmy od naszego Anioła, spowodował wielką radość. Pan Piotr zadeklarował spełnić marzenie i zakupić dla Nikodema MÓWIK 2 + TABLET + WZMOCNIONE ETUI + PRZYCISK BLUE 2. I tak się stało. Dlatego już w styczniu mogłyśmy zjawić się w domu Nikodema i spełnić marzenie. W tej radosnej wizycie uczestniczył też nasz Anioł, wprawdzie tylko online, ale było to ogromne przeżycie dla nas wszystkich.

Nikodem na początku, był bardzo speszony i onieśmielony całym tym zamieszaniem. Po pewnym czasie, czule tulony przez rodziców, rozluźnił się i na jego twarzy pojawił się uśmiech. Rodzice wraz ze starszym bratem rozpakowali otrzymane paczki, a Nikodem przyglądał się całej sytuacji. Na tym etapie, naszego Marzyciela najbardziej zaintrygowały szeleszczące papiery, kolorowe wstążki, baloniki. Teraz rodzice muszą zapoznać się z obsługą tego „cuda”. Gdy już wszystko zostanie rozpracowane, Nikodem będzie mógł wyrażać swoje emocje i pragnienia. Może nawet będzie mógł pokłócić się z braćmi o jakieś gry.

To, co wydawało się trudne, okazało się możliwe dzięki dobru jednego człowieka. Nikodem nie może podziękować, ale jesteśmy pewni, że ten dzień stanie się dla niego początkiem nowego życia. Składamy ogromne, trudne do wyrażenia, podziękowania Panu Piotrowi, który wprawił w ruch cały ten bieg zdarzeń i zasponsorował to cudowne urządzenie, dzięki któremu Nikodem będzie mógł wyrażać swoje emocje i pragnienia.