Moim marzeniem jest:

Skomentowanie meczu wraz z Dariuszem Szpakowskim

Jan, 9 lat

Kategoria: inne

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-03

W dniu 03.01.2023 miałyśmy możliwość poznania naszego marzyciela Janka. Spotkanie odbyło się on-line .Jasiek  to radosny, pogodny, uśmiechnięty, rozmowny dziewięcioletni chłopiec. Zapalony komentator meczy oraz pasjonat piłki nożnej. Fan Manchesteru City choć przez jakiś czas lubił także Bayern i Barcelonę. Jego ulubionym piłkarzem jest Mbappe ale rodzi sympatie również do Haalanda grającego w tej samej drużynie. Sam grał w klubie piłkarskim z początku na lewym skrzydle natomiast do niedawna jako bramkarz. W przyszłości chciałby wrócić na boisko jak i należeć do takiej drużyny jak Manchester.  Jego ulubionym przedmiotem szkolnym jest wychowanie fizyczne. Razem ze swoim przyjacielem Miłoszem grają w Fife i Minecrafta. Pokazywał nam także swoją osobista kartę piłkarska jaka dostał w  prezencie. W domu czas umilają mu pies rasy cavalier bawiący się Lila oraz kotek. Jego największym marzeniem jest skomentowanie meczu wraz z Dariuszem Szpakowskim. 

Janku – dziękujemy że mogliśmy Cię poznać. Trzymamy kciuki za Ciebie i Twoje pasje! Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkasz się z Panem Dariuszem i razem skomentujecie mecz Twojej ulubionej drużyny.

 

spełnienie marzenia

2023-04-19

W środowe popołudnie 19 kwietnia z Jankiem i jego całą rodziną pojechaliśmy pociągiem do Warszawy. Podróż była szybka i niezwykle miła. Janek opowiadał nam o swoim zamiłowaniu do piłki nożnej i był cały rozemocjonowany tym co go czekało w stolicy. Po przybyciu zameldowaliśmy się w hotelu a następnie udaliśmy na Woronicza 17. Tam przywitał nas Pan Michał, który oprowadził nas po pięknym budynku Telewizji Polskiej. Głównym celem było pomieszczenie TVP Sport. Tam czekały na nas najpiękniejsze niespodzianki: mogliśmy zobaczyć na żywo w jaki sposób prowadzona jest relacja z meczu, poznać studio i głównych prezenterów, oraz najważniejsza Pan Dariusz Szpakowski i Pan Przemysław Babiarz, który był organizatorem tego spotkania, a także również wielkim idolem całej Rodziny. Po krótkich przygotowaniach Pan Darek i Janek udali się do „dziupli” komentatorskiej gdzie razem na żywo komentowali pierwszą połowę meczu Manchester City- Bayern Monachium. Ja w tym czasie razem z jego Rodziną i Panem Przemkiem mogliśmy oglądać i słuchać wszystko w sąsiednim studio. Podczas przerwy w meczu wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, otrzymaliśmy autografy oraz TVP Sport przeprowadziła z Panem Darkiem i Jankiem jego pierwszy wywiad. Po tych wspaniałych wydarzeniach pełni niesamowitych emocji i wzruszeń pożegnaliśmy się i udaliśmy do hotelu. Następnego dnia czekała na Janka jeszcze jedna niespodzianka. Pojechaliśmy do studia ATM gdzie czekał na nas Pan Przemysław Babiarz. Wraz z Nim udaliśmy się do studia gdzie Pan Przemek codziennie nagrywa teleturniej Va Banque. Całe wydarzenie zrobiło na nas ogromne wrażenie. Po wspólnym zdjęciu i wymianie małych niespodzianek pożegnaliśmy się i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Krakowa. Niestety wszystko co piękne szybko się kończy ale dla Janka to dopiero początek. Janku wspaniale było cię poznać i twoją cudowną Rodzinę, twoje marzenie było pięknym wyzwaniem oraz wzruszającym doświadczeniem. Podziękowania również dla wspaniałego sponsora tego marzenia – Fundacji DKMS.