Moim marzeniem jest:

Komputer gamingowy

Jakub, 11 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

  • Osoba prywatna

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-04

W środę 04.01.2023 odbyło się pierwsze spotkanie z naszym marzycielem, jedenastoletnim Jakubem. Z uwagi na to, że Kuba mieszka 120 km od Krakowa zobaczyliśmy się wirtualnie, za pośrednictwem Internetu. W 3 wolontariuszki: Marzena, Wiktoria i Monika miałyśmy okazję poznać naszego marzyciela - Kubę i jego mamę.

Kamerki pokazały nam przystojnego nastolatka, który uwielbia gry komputerowe, a wśród nich są przede wszystkim Minecraft i Fortnite. Kuba nie pogardzi też dobrym filmem, a do takich zalicza Jurrasic Park, oczywiście. W wolnych chwilach gra w piłkę ręczną i nożną,

jeździ na rowerze, hulajnodze i bawi się ze swoim młodszym bratem.

My również opowiedziałyśmy Jakubowi i Jego mamie o nas i o Fundacji. Wiktoria przypomniała cztery kategorie marzeń:

- coś dostać (wymarzony prezent)

- kogoś spotkać

- wybrać się do wymarzonego miejsca

- i stać się kimś na jeden dzień. 

Kuba wybrał to pierwsze, gdyż Jego marzeniem jest dostać komputer do gier.

Kuba i mama potwierdzili, że nasz marzyciel czuje się dużo lepiej i regularnie chodzi na kontrole do swojej Pani doktor. A sprzęt pozwoli mu rozwijać swoją pasję do gier komputerowych. 

Wszyscy jesteśmy dobrej myśli i trzymamy kciuki za Kubę i jak najszybszą realizację Jego marzenia!

 

spełnienie marzenia

2023-03-07

Jak tylko zgłosił się do nas sponsor chętny spełnić marzenie Kuby o komputerze gamingowym od razu zamówiłyśmy odpowiedni sprzęt – koniecznie z podświetlaną klawiaturą -  i po zapakowaniu każdego elementu zestawu w papier ozdobny i wstążkę, wysłałyśmy „marzenie” do domu Jakuba. Kubuś z rodziną odebrał przesyłkę i wykazał się wspaniałą cierpliwością, gdyż nie rozpakował prezentu sam, tylko czekał, aż zadzwonimy wieczorem i będziemy mogły wirtualnie towarzyszyć mu w tym momencie

Zatem, jak tylko zobaczyliśmy się na ekranach, Jakub wraz z Tatą rozpoczął proces odkrywania zawartości paczek a na Jego twarzy co chwilę gościł uśmiech. Do akcji wkroczył też młodszy brat, a Mama została fotografem Jakub odczytał Dyplom ze spełnienia marzenia, pokazał nam swój pokój oraz miejsce wyznaczone na nowy nabytek. 

To był bardzo przyjemny czas. Radość Kuby, wesołe, aż błyszczące z radości oczy i kilkukrotne podziękowania ze strony chłopca upewniły nas, że jedno z Jego największych marzeń właśnie zostało spełnione. 

Kuba życzymy Ci wielu realizacji Twoich marzeń i planów, dużo zdrowia i powodzenia we wszystkim co robisz!