Moim marzeniem jest:

Pianino

Nikola, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Lublin

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-01-02

Pierwsze spotkania z nowymi marzycielami wywołują wiele emocji wśród wolontariuszy. Tym bardziej w trakcie spotkań online gdzie kontakt z drugą osobą poprzez kamerkę jest utrudniony. Jednak od razu po połączeniu z Naszą Nową Marzycielką przywitały nas piękne uśmiechy wiedziałyśmy, że nie musi martwić się o wszelkie bariery.

W trakcie spotkania dowiedziałyśmy się z jaką uzdolnioną osobę  miałyśmy zaszczyt poznać. Nikola potrafi grać na skrzypcach, gitarze i pomimo, że nigdy nie grała na akordeonie to właśnie ona pomogła tacie rozpracować nowy instrument. Poprzez rozmowę o pasji dziewczynki bardzo płynnie przeszłyśmy do poznania marzenia ponieważ są ze sobą połączone. Największym Marzeniem Nikoli jest pianino! To właśnie jest kolejny instrument, na którym chciałaby rozwijać swoje zainteresowania. Nasza Marzycielka jest fanką starszych utworów  i to właśnie dźwięk klasycznego instrumentu, a nie keyboardu gra w jej duszy.

Dzięki kolejnej historii opowiedzianej przez mamę utwierdziłyśmy się jaką wspaniałą osobę poznaliśmy. Nikola  wytrwale kilka lat temu odmawiając sobie różnych przyjemności sama zebrała pieniądze na wymarzoną suczkę rasy YORK, która jak księżniczka leżała na poduszce w trakcie naszego spotkania.

Na koniec spotkania umówiłyśmy się z Naszą Marzycielką na prywatny koncert na jej nowym pianinie. Mamy nadzieję, że szybko to nastąpi, bo już nie możemy  doczekać się  tego spotkania!

Relacja:

Katarzyna P.

spełnienie marzenia

2023-02-25

Po długim czasie chowania się za chmurami pokazało się w końcu słońce, które dało nam energię do spełniania kolejnych marzeń naszych podopiecznych. I właśnie z takim pozytywnym nastawieniem ruszyłyśmy do Nikoli, która marzyła o pianinie.

Około południa dotarłyśmy na miejsce, a chwilę po nas przyjechał Pan Piotr z wymarzonym instrumentem. Takiego profesjonalizmu i precyzji dostarczenia zamówienia to już dawno nie widziałyśmy. Pan  przyjechał o godzinie 12:00, a o 12:03 pianino stało w domu Nikoli J zdążyliśmy wręczyć podziękowania, a Nikola słodki prezent i Pan Piotr o 12:05 jechał już do kolejnego klienta.

Kiedy już instrument stanął na swoim miejscu w dużym pokoju Nasza Marzycielka mogła na spokojnie siąść do swojego wymarzonego sprzętu. Błysk w oku oraz piękny uśmiech w trakcie dotykania klawiszy wyraził więcej niż 1000 słów. W tej pięknej chwili towarzyszyli nam jedni ze sponsorów tego marzenia Pani Magdalena i Pan Dawid, którzy już trzeci raz wspierają działania naszej fundacji.

Kiedy emocje trochę opadły czekało nas wielkie świętowanie, które przygotowali rodzice Nikoli. Przepyszny obiad i ciasto własnoręcznie upieczone przez mamę dziewczynki. Nikola zaprezentowała nam swoje kolejne talenty, bo gra na pianinie to jest tylko wierzchołek góry lodowej J. Dziewczynka zaprezentowała nam swoje przepiękne wiersze, które napisała na konkurs. Posłuchaliśmy również piosenek, które zagrała na gitarze. W tym wszystkim towarzyszył nam najważniejszy członek rodziny, mały YORK- Tina. W pewnym momencie nabrała takiego zaufania, że zasnęła na kolanach naszej wolontariuszki Agaty J. Trzeba jeszcze dodać bardzo ważną rzecz, że Tina została ubrana w nasze zielone fundacyjne barwy, bo oczywiście pozowała ze wszystkimi na pamiątkowych zdjęciach.

Na koniec naszego przemiłego spotkania nastąpiło wręczenie dyplomów i podziękowań zarówno dla naszej marzycielki jak i sponsorów. Tym razem nie tylko Fundacja Mam Marzenie wręczała podziękowania, ale również Nasza wspaniała marzycielka. Nikola sama namalowała piękne obrazy dla naszych sponsorów jak i dla naszej fundacji jak i wręczyła prezent dla każdej osoby. Takiego zakończenia to szczerze się nie spodziewaliśmy :). 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie tego marzenia Pani Magdalenie i Panu Dawidowi, Panu Piotrowi i Pracownikom firmy Google oraz Pani Sylwii! Dzięki Państwa zaangażowaniu mogliśmy spełnić największe marzenie Nikoli, na którym będzie mogła rozwijać swoje pasje!

Dziękujemy również Panu Piotrowi Błotniakowi za szybą i sprawną realizację zamówienia.

Nikola dziękujemy CI, że mogliśmy uczestniczyć z Tobą i Twoja piękną rodziną w takim ważnym momencie jak spełnienie marzenia. Rozwijaj swoje pasje i pamiętaj nigdy nie przestawaj marzyć!

 

Relacja:

Katarzyna P.