Moim marzeniem jest:

Spotkać się z Tomaszem Fornalem

Marta, 14 lat

Kategoria: spotkać

Oddział: Katowice

Status marzenia: spełnione

spotkanie - poznanie marzenia

2023-02-09

W czwartkowe mroźne popołudnie spotkałyśmy się z Martą, naszą marzycielką. Czekała na nas w swoim mieszkaniu z cudownymi rodzicami, uśmiechniętą siostrą i przesympatycznym króliczkiem o wdzięcznym imieniu Bybeł.

Marta jest uczennicą ósmej klasy i w tym roku czeka ją podjęcie decyzji wyboru szkoły. Zdradziła nam, że myśli o liceum o profilu informatycznym, ale gdzieś po głowie krąży jej także myśl skierowania swoich kroków do liceum plastycznego. Rozmawiałyśmy również o jej zainteresowaniach. Marta lubi czytać książki, ale tylko te z dobrym zakończeniem. Ma swój nietypowy sposób wyboru książek, mianowicie zaczyna czytać od końca. Jeżeli jest przysłowiowy happy end, wraca do początku książki.

Największą pasją naszej marzycielki jest sport. Nic dziwnego, ponieważ można powiedzieć, że to pasja rodzinna. Przed chorobą Marta sama uprawiała sport, jednak teraz wiernie kibicuje ulubionym drużynom i sportowcom. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii o wspaniałych wakacjach, które spędziła na obozie tzw. przetrwania. Obóz ten był wyjątkowy, gdyż był pełen wyzwań, ciekawych zadań i przeżyć. Marta opowiadała nam o budowie szałasu, szukaniu drogi w lesie i strzelaniu z łuku. To ostatnie szczególnie przypadło jej do gustu.

Marta to dziewczyna pełna optymizmu, pasji, mająca swoje marzenia. O pomoc w realizacji tego największego poprosiła nas. Najbardziej pragnie spotkać się z siatkarzem Tomaszem Fornalem z Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel.

spełnienie marzenia

2023-04-26

Spełnienie marzenia Marty o spotkaniu z siatkarzem Klubu Jastrzębski Węgiel - Tomkiem Fornalem było zaplanowane po meczu jaki rozegrali z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Na mecz Marta przyjechała z rodzicami i wolontariuszkami Fundacji. W kasie biletowej czekały przygotowane dla wszystkich bilety. Atmosfera od początku meczu była wspaniała, doping drużyn był przeogromny, emocje wspaniałe. Ale największe emocje przeżywała Nasza marzycielka. Po zwycięskim meczu Jastrzębskiego Węgla Tomasz podszedł do dziewczynki i chwilę z nią porozmawiał, pytając o pomeczowe wrażenia. Następnie, ku ogromnemu zaskoczeniu Marty, zdjął meczową koszulkę i wręczył ją dziewczynce w prezencie. Marta aż popłakała się ze szczęścia i wzruszeia. Wydarzenie to zrelacjonowała zaś w następujący sposób:
– 26 kwietnia 2023 zostanie w mojej pamięci na długo. Już od samego rana bardzo się denerwowałam. Wieczorem będzie rozegrany mecz pomiędzy zespołem z Zawiercia i Jastrzębskiego Węgla o wejście do finału Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, a po meczu mam się spotkać z Tomkiem Fornalem. Atmosfera na hali była bardzo gorąca, a ja denerwowałam się coraz bardziej. Kiedy po meczu stojąc na boisku czekałam na siatkarza, nie dowierzałam, że za chwilę będę rozmawiać z Tomkiem Fornalem. Kiedy podszedł do mnie, to on pierwszy rozpoczął rozmowę, co dodało mi otuchy i odwagi. Rozmowa, fotograf robiący zdjęcia, wszystko działo się tak szybko, że z powodu towarzyszących mi emocji mało co pamiętam. Wiem, że udało mi się wręczyć Panu Tomkowi przygotowany przeze mnie upominek, a on ku mojemu ogromnemu zdziwieniu ściągnął swoją koszulkę i wręczył mi ją na pamiątkę. Jestem Panu Tomkowi bardzo wdzięczna, że znalazł dla mnie chwilę pomimo ogromu zajęć i obowiązków. Jeszcze bardziej zyskał w mojej ocenie. Jest przemiłym i sympatycznym człowiekiem i świetnym siatkarzem. Jestem bardzo szczęśliwa. Moje marzenie spełniło się. Spotkałam się z Tomkiem Fornalem – tak oto opisała swoje przeżycia Marta.