Moim marzeniem jest:

Plac zabaw

Wojciech, 7 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Katowice

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2023-02-25

W sobotnie południe wybrałyśmy się do naszego Marzyciela - Wojtusia. Cała rodzina przywitała nas radośnie, a chłopiec czekał na nas w pokoju.

Kiedy się poznaliśmy Wojtek był dość skryty, jednak jego rodzeństwo i rodzice próbowali go zachęcić do rozmowy. Zapytałyśmy Marzyciela czy wie skąd jesteśmy, okazało się, że doskonale zdaje sobie sprawę czym się zajmujemy i był bardzo dobrze przygotowany na nasz przyjazd.
Wojtek to bardzo konkretny człowiek, który nie chciał rozdrabniać się i opowiadać o innych marzeniach, tylko o swoim, najważniejszym. Pokazał więc nam projekt, który narysował, żebyśmy dokładnie wiedziały, czego chce. Był to projekt placu zabaw, o którym marzy Chłopiec. Nie był to jednak zwykły plac, a wyjątkowy: z dwiema rurami, z ścianką wspinaczkowa, trzema huśtawkami, karuzelą, piaskownicą, a także wieżą obserwacyjną, gdzie będzie mógł się zajadać lodami. Wojtek ma 2,5 roku młodszą siostrę - Martynkę, z którą chciałby się bawić na placu, a także kuzynostwo, gdzie wspólnie mogliby szaleć całe dnie.

Dowiedziałyśmy się również, że Chłopiec chodzi już do zerówki i bardzo lubi bawić się ze swoimi rówieśnikami. Po opisaniu całego projektu był dość zniecierpliwiony, ponieważ czekała na niego gra ze starszym Bratem - Dominikiem. Nie zabierając już czasu tak zajętemu 7-latkowi, pożegnałyśmy się z całą wesołą rodzinką i pomknęłyśmy, żeby szukać najlepszego placu zabaw dla tego wyjątkowego Marzyciela.

spełnienie marzenia

2023-07-21

W piątkowe popołudnie wybrałyśmy się spełnić największe marzenie Wojtka. Kiedy przyjechałyśmy na miejsce, Wojtek był bardzo radosny i grał w piłkę z siostrą i kuzynką. Kiedy nas zobaczył pobiegł, żeby pokazać nam postawiony w jego ogrodzie plac zabaw, o którym marzył. Plac zawiera domek, w którym Wojtek już ma materac i lubi tam spędzać czas. Planują nawet nocowanie w domku, jeśli tylko pozwoli na to pogoda i zdrowie. W środku znajduje się także zabawkowa kuchenka, gdzie wspólnie z siostrą bawią się w gotowanie. Wojtek uwielbia zjeżdżalnie, a ta, którą już teraz ma, jest długa i można naprawdę szybko po niej zjeżdżać, co bardzo go cieszy. Miłym akcentem placu zabaw jest huśtawka - bocian, w którym Chłopiec uwielbia się wylegiwać. Są tam również dwa rodzaje ścianek wspinaczkowych: jedna ze sznurków, druga z kamykami – dzięki czemu Chłopiec może się wspinać do woli! Wojtek jest bardzo szczęśliwy, że przez te krótkie chwile, które spędza poza szpitalem, może być w swoim wymarzonym placu zabaw i mamy nadzieję, że już niedługo będzie mógł bawić się tam, kiedy tylko zapragnie.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi – DKMS za spełnienie tego pięknego marzenia!