Moim marzeniem jest:

Laptop gamingowy

Łukasz, 9 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Gorzów Wielkopolski

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-02-25

W sobotnie południe poznałyśmy naszego kolejnego Marzyciela Łukasza. Gdy przybyłyśmy do jego domu, chłopiec czekał na nas już w drzwiach z uśmiechem na ustach. Od razu i nam udzielił się jego optymistyczny i pogodny nastrój. Na samym początku Łukasz powiedział, że niedługo będzie miał wystawę malarską w bibliotece publicznej i pokazał nam swoje prace, które tam zaprezentuje. O każdym swoim obrazie miał kilka słów do powiedzenia. Byłyśmy pod wrażeniem talentu chłopca, jego umiejętności dobierania kolorów, różnorodności stosowanych technik malarskich oraz sposobu wyrażania w pracach swoich emocji. Okazało się, że to nie jedyny talent Łukasza. Chwilę później przeczytał nam swoje opowiadanie, które wzruszyło nas do łez. Aż trudno było nam uwierzyć, że 10-latek może mieć taką wyobraźnię, pomysłowość i styl pisarski. Następnie rozmowa zeszła na kolejną pasję Łukasza – ogrodnictwo. W zeszłym roku zajmował się swoim kawałkiem ogrodu, w którym posadził i pielęgnował warzywa i kwiaty. Ponadto opiekował się również zwierzętami, m.in. pomógł wykluć się małym kurczaczkom. Oczywiście, jak każde dziecko, Łukasz lubi również grać w gry komputerowe, m.in. w Minecraft’a. W trakcie trwania całej rozmowy Łukasz rozpakował otrzymany od nas prezent i zaczął już nawet malować obraz zgodnie z instrukcją. Po poznaniu jednak jego talentu mamy wątpliwości, czy będzie trzymał się ściśle malowania po numerach, czy może jednak doda do niego coś od siebie.

Gdy przyszedł czas na określenie swojego marzenia, okazało się to dla niego niełatwym zadaniem. Na początku stwierdził, że wszystko już ma. Przez chwilę myślał o spotkaniu ze znanym sportowcem, aby zdobyć autograf i zdjęcie, ale stwierdził jednak, że piłka nożna nie jest jego wielką miłością. Woli więc coś, co umili mu czas, kiedy nie może chodzić do szkoły i spotykać się z kolegami oraz w trakcie pobytu w szpitalu. Stanęło więc na laptopie gamingowym, gdyż obecnie ma tylko starego tableta. Będzie mógł na nim grać, uczuć się oraz oglądać filmiki rozwijające jego zdolności malarskie.

Czas z Łukaszem minął bardzo szybko. Chłopiec swoim optymizmem i radością życia chwycił nas za serce, a jego wszechstronna wiedza i zainteresowania wzbudziły nasz podziw. Szczególnie ujmujący był moment, gdy „Joasia” narysowana przez niego w trakcie spotkania na zielonym baloniku, zaczęła nagle płakać, ponieważ już wychodzimy.

Teraz tylko pozostało uzbierać pieniądze na zakup laptopa. Będzie on wielką radością dla Łukasza, który mimo choroby, cieszy się każdą chwilą życia. Mamy nadzieję, że uda nam się spełnić jego marzenie jak najszybciej!

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Anna Świętek

email: anna.swietek@mammarzenie.org

tel: +48 693 690 006

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Łukasz - o. Gorzów Wielkopolski - Laptop gamingowy

Łukasz wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Laptop gamingowy marzyciela Łukasz.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN