Moim marzeniem jest:

Laptop

Jan, 11 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-03-21

W marcowe popołudnie spotkałyśmy się , by poznać naszego nowego Marzyciela - Janka oraz jego marzenie. Spotkanie odbyło się w formie on-line jednak gdy chodzi o dziecięce marzenia, szklany ekran oraz fizyczny dystans nie stanowią żadnej bariery. Wyczuwalny od pierwszych chwil entuzjazm Janka bardzo szybko udzielił się również i nam - wolontariuszkom. 

Chłopiec z radością opowiedział nam o swoich pasjach. Marzyciel uwielbia budować rozmaite konstrukcje z klocków LEGO, rysuje także komiksy i rozwija swoje umiejętności w obszarze grafiki 3D. A z takich zainteresowań – jak można się domyślić – już całkiem niedaleko było do marzenia. Janek wyznał, że chciałby dostać laptopa, najlepiej z obudową w kolorze ciemnoszarym, z pomocą którego będzie mógł rozwijać swoje kreatywne pasje. Po spotkaniu Marzyciel podzielił się z nami również zdjęciami przedstawiającymi jego prace. Nowy sprzęt umożliwi Jankowi posiadanie dobrych programów graficznych i tworzenie coraz lepszych prac.

Mamy nadzieję, że już niebawem Janek będzie mógł cieszyć się wymarzonym laptopem. 

 

spełnienie marzenia

2023-07-25

„Ale Janek jest happy”, „O której Państwo będą mniej więcej?” – te wiadomości od mamy Marzyciela utwierdziły nas w przekonaniu, że Marzyciel nie może się doczekać naszego przyjazdu, zatem trzeba się spieszyć.

Chwilę wcześniej, łącząc się za pomocą wideoczatu prosto z krakowskiej siedziby Fundacji, oznajmiliśmy Jankowi, że jedziemy do niego z wymarzonym laptopem. Chłopiec nie krył zaskoczenia. Przy tej okazji chłopiec miał okazję poznać osoby, które przyczyniły się do realizacji jego marzenia. Grupa złożona z pracowników firmy Putnam PHMR – sponsora sprzętu – tego dnia odwiedziła naszą Fundację, by zapoznać się z jej działalnością oraz porozmawiać o idei wolontariatu. Po rozmowie zapakowaliśmy wraz z naszymi gośćmi podarunki, a następnie delegacja złożona z przedstawicieli naszych gości oraz wolontariuszki, objuczona pakunkami i plikiem zielonych balonów, udała się do domu Marzyciela, by wręczyć mu prezent.

Kiedy weszliśmy do domu Janka, radości nie było końca. Marzyciel najpierw bacznie przyglądnął się trzem pakunkom, które położyliśmy przed nim na stole, a następnie zaczął je z pieczołowitością otwierać; kolejno od najmniejszego do największego. Z widocznym wzruszeniem rozwiązywał wstążki, a następnie odrywał kawałki zielonego papieru, jakby nie dowierzając, że jego marzenie właśnie się spełnia. Naszym oczom ukazały się kolejno: myszka, i specjalna chłodząca podkładka. Kiedy przyszła kolej na największe pudełko, Janek ostrożnie zajrzał do środka i uśmiechnął się, zyskując już pewność, że w środku znajduje się laptop. Chłopiec, przejęty całym dobrem, które przyniósł ten dzień, podziękował za spełnienie jego marzenia. 

Janku – nigdy nie przestawaj marzyć!

Za realizację marzenia dziękujemy darczyńcy - firmie Putnam PHMR, a uczniom Katolickiego Liceum Montessori im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Krakowie oraz wszystkim osobom prywatnym, które wsparły zbiórkę – za umożliwienie zakupu akcesoriów do komputera.