Moim marzeniem jest:

Koncertowa wiolonczela lutnicza ze smyczkiem

Joanna, 16 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Szczecin

Status marzenia: oczekujące

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-03-23

Spotkanie z Asią – naszą nową Marzycielką, było niezwykle interesujące i bardzo inspirujące. W trakcie naszego spotkania dowiedzieliśmy się, że Asia uczęszcza do szkoły muzycznej – do klasy wiolonczeli i fortepianu. Oprócz wymagań jakie stawia przed nią zarówno nauka przedmiotów ogólnych jak i muzycznych a także gra na instrumentach, Asia dodatkowo uczęszcza na zajęcia taneczne, gdzie rozwija swoje umiejętności w tańcu hip hop. Nie zaniedbuje przy tym nauki, a jej ulubionym przedmiotem jest matematyka. Wymaga to ogromnego zdyscyplinowania, ale dziewczyna nie ma z tym większego kłopotu. Sprawna organizacja nie sprawie jej większych trudności, przede wszystkim dlatego, że uwielbia to co robi – czyli grę na wiolonczeli i taniec.

W naszej rozmowie dużo miejsca poświęciliśmy instrumentowi na jakim Asia uczy się grać. Byłyśmy ciekawe skąd pomysł na naukę gry na wiolonczeli. Marzycielka przeprowadziła nas przez swoją muzyczną historię. Opowiedziała, że już jako mała dziewczynka uwielbiała słuchać i oglądać swoją nauczycielkę baletu (od którego zaczynała przygodę z tańcem), która grała na wiolonczeli. Podziwiała tę elegancję, a dźwięki wydobywane z tego instrumentu przyprawiały ją o dreszcze. Mimo, że później rozpoczęła naukę gry na fortepianie, którą kontynuowała początkowo w szkole muzycznej, miłość do wiolonczeli nie zgasła. Stąd późniejsza zmiana klasy.

Rozmowa o pasjach płynnie przeszła w rozmowę o marzeniach. Asia doskonale wie, jakie jest jej marzenie – to lutnicza wiolonczela. Instrument na którym uczy się obecnie, to wiolonczela wypożyczona ze szkoły, która ma już za sobą kilka pokoleń uczniów i jest już trochę sfatygowana. W pewien sposób utrudnia jej rozwój muzyczny i ogranicza możliwości. Wymarzona wiolonczela, przygotowana przez znanego i renomowanego lutnika, będzie charakteryzować się szlachetną a zarazem mocną barwę i da Asi ogromny komfort gry. Niezbędny jest również smyczek, który musi cechować się dobrym wyważeniem i odpowiednią sprężystością. Smyczek dla muzyka jest tak samo ważny jak instrument.

Jesteśmy przekonani, że gra na takim instrumencie sprawi naszej Marzycielce niesamowitą przyjemność i pozwoli zapomnieć o nowej, trudnej rzeczywistości. Przede wszystkim instrument będzie należał do niej i będzie mogła doskonalić swoje umiejętności, które w przyszłości może wykorzystać na wiele sposobów.

Asia, kiedy opowiadała o swoim marzeniu, nie mogła przestać szeroko się uśmiechać. Patrząc na nią byłyśmy pod wrażeniem jej siły i determinacji. Spotkanie z Asią było dla nas ogromną inspiracją i mamy ogromną nadzieję, że niedługo będziemy mogli spełnić jej marzenie :)

Jeśli chcesz pomóc spełnić to marzenie

Skontaktuj się z:

Karolina Górska

email: karolina.gorska@mammarzenie.org

tel: +48 607 182 738

Przelej dowolną kwotę na poniższy numer konta:

26 1050 1445 1000 0022 7647 0461

Fundacja Mam Marzenie ul. Św. Krzyża 7, 31-028 Kraków

opis: Joanna - o. Szczecin - Koncertowa wiolonczela lutnicza ze smyczkiem

Joanna wraz z Fundacją serdecznie dziękuje za Twoje wsparcie.

Lub przekaż darowiznę online

Przesyłając darowiznę z tego miejsca będzie ona automatycznie przekazana na spełnienie marzenia Koncertowa wiolonczela lutnicza ze smyczkiem marzyciela Joanna.

Suma 10 PLN
Suma 20 PLN
Suma 50 PLN
Suma PLN
Suma 100 PLN