Moim marzeniem jest:

IPhone 15

Amelia, 13 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Kraków

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-09-20

W ciepły wrześniowy wieczór udałyśmy się na spotkanie, by poznać Amelię. Dziewczynka początkowo była onieśmielona fundacyjnymi balonami i prezentem-lodołamaczem, jednak po chwili udało nam się dowiedzieć, że Marzycielka jest fanką piłki nożnej! Najbardziej kibicuje swojej lokalnej drużynie, ma nawet klubowy szalik, a na meczach jest zawsze pełna energii, dopingując zespół.

Amelia przywitała nas razem z mamą i ulubioną maskotką kota, który towarzyszył nam przez całe spotkanie. Dowiedziałyśmy się również, że lubi oglądać "Dzień Dobry TVN", a niedawno miała nawet okazję sfotografować się z prezenterami, którzy odwiedzili szpitalny oddział. Amelia lubi też wszystkie słodycze, więc na pewno posmakował jej nasz żelkowy bukiet, który wręczyłyśmy Marzycielce na początek tej wyjątkowej znajomości. Amelia wspominała także o przyjaciółkach, na które zawsze może liczyć oraz o wspólnym układaniu klocków LEGO z młodszą siostrą Lenką.

Następnie przyszła kolej na nas: opowiedziałyśmy o marzeniach, które spełniamy w Fundacji, o podróżach, spotkaniach, elektronicznych gadżetach, a Amelka z zachwytem reagowała na kolejne historie. Kiedy przyszła pora, aby zapytać, jakie jest jej największe marzenie, bez wahania odpowiedziała, że chciałaby dostać telefon iPhone 15, aby móc rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi, którzy bardzo za nią tęsknią.

Amelio, mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się ponownie i wręczymy Ci upragniony smartfon!

spełnienie marzenia

2023-11-21

Spełnienie marzenia Amelii było dla nas wyjątkową przygodą, w którą zaangażowały się osoby o naprawdę wielkich sercach. W listopadowy poranek wsiedliśmy w samochód i razem z Fundacją DKMS pojechaliśmy w piękne rejony Jeziora Czorsztyńskiego, aby odwiedzić naszą Marzycielkę i dostarczyć jej wyczekiwaną przesyłkę. Towarzyszył nam również operator kamery i makijażystka, którzy uwiecznili magiczne chwile i sprawili, że ten dzień zostanie w pamięci jeszcze dłużej.

Amelia nie mogła się doczekać naszego przyjazdu i od rana wypatrywała nas z mamą i młodszą siostrą Lenką. Po przywitaniu przyszła pora na profesjonalny makijaż, abyśmy wszyscy dobrze wypadli przed kamerą. Amelia niczym prawdziwa gwiazda jaśniała w świetle reflektorów, a my cieszyliśmy się jej radością i nieschodzącym z ust uśmiechem. Kiedy nasz mini-plan filmowy był gotowy, a atmosferę podekscytowania rozluźniły przyjacielskie rozmowy, nadszedł czas na najważniejszy moment… Odczytaliśmy uroczyście dyplom spełnienia marzenia i wręczyliśmy Marzycielce upragniony telefon iPhone 15. Po kilku pamiątkowych zdjęciach Amelia od razu przystąpiła do rozwiązywania zielonych wstążek i rozpakowywania magicznego pudełka; była zachwycona tym, co zobaczyła.

Ta przygoda nie byłaby możliwa gdyby nie hojność Fundacji DKMS, dzięki której Amelia dostała swój wymarzony telefon. Dziękujemy, że w tym wyjątkowym dniu byliście razem z nami i że wspólnie spełniliśmy kolejne dziecięce marzenie, sprawiając, że świat na chwilę stał się bardziej kolorowym miejscem.