Moim marzeniem jest:

Drukarka 3D

Szymon, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Katowice

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

spotkanie - poznanie marzenia

2023-09-02

Pewnej soboty mieliśmy przyjemność spotkać się z Szymonem, naszym 17-letnim podopiecznym.

Szymon ma wiele pasji i zainteresowań. Nie boi się podejmować nowych aktywności. Przede wszystkim od dziecka uwielbia układać Lego, a od jakiegoś czasu poziom zaawansowania podniósł się do lego mindstorms, dzięki któremu może rozwijać umiejętności programowania. Nie bez powodu znalazł się w klasie o profilu mechatronika. Sam konstruuje przedmioty życia codziennego z już nieużywanych materiałów. Jak powiedział - lubi recykling i dawanie rzeczom drugiego życia. Mieliśmy okazje obejrzeć niektóre z jego dzieł i byliśmy pod wrażeniem. Pasją całej rodziny jest gotowanie. To jeden ze sposobów na spędzanie czasu razem. Szymon zajmuje się także ogrodnictwem. Szczególnie interesują go cytrusy. Nasz marzyciel dużo czasu spędza z bratem, z którym dzieli zainteresowania.

Gdy podjęliśmy temat marzeń Szymona, okazało się, że największym jest otrzymanie drukarki 3D, w której mógłby tworzyć elementy do swoich produktów oraz próbować nowych rzeczy.

spełnienie marzenia

2023-12-10

W weekend odwiedziliśmy w szpitalu naszego marzyciela Szymona, aby spełnić jego największe marzenie, jakim było otrzymanie drukarki 3D.

Na szczęście mogliśmy wejść na chwilę na oddział, aby przekazać mu dużą i ciężką paczkę. Szybko zdarł papier i zaczął wyciągać poszczególne części. Ilość elementów była tak duża, że musieliśmy zastawić cały stół, ale to nie zniechęciło Szymona, wręcz przeciwnie. Możliwość złożenia sprzętu potraktował jako nowe wyzwanie i zabawę jednocześnie. Z niedowierzaniem patrzyliśmy, jak sprawnie znajduje potrzebne śrubki i odpowiednie części. Na oddziale zrobiło się niemałe poruszenie i wszyscy z zainteresowaniem podchodzili oglądać co to za urządzenie i do czego służy. Szymon powiedział nam, że ma już pierwsze zamówienie do wyprodukowania specjalnie dla mamy.

Szymonie, mamy nadzieję, że drukarka 3D każdego dnia sprawia Ci wiele radości i rozwija Twoje zainteresowania. Nigdy nie przestawaj marzyć!

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam swoje 1,5% podatku. To dzięki Wam możemy realizować tak wspaniałe marzenia.