Moim marzeniem jest:

Dostosowanie łazienki do możliwości niepełnosprawnej nastolatki

Anna, 17 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Poznań

Status marzenia: spełnione

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2023-11-13

Podążaliśmy do Ani w słotny listopadowy dzien. Tym bardziej radość towarzyszyła nam wiedząc, ze odwiedziny, kiedy na zewnątrz wieje, mogą wnieść  u nastolatki radość. Ania jest nastolatką lubiącą prace manualne. Ma do tego wyjątkowy  dar. Widzieliśmy jej torebkę jaką zrobiła na drutach. Prace na szydełku były jej dużą treścią na słotne dni. Również wielokolorowe kwiaty z klocków Lego i podobnych elementów plastycznych. Ania ma cierpliwość do układania Puzzle, godzinami potrafi nad nimi siedzieć szukając  detali wskazujących na pasującą cząstkę. Ania często chwytała za kredki. Sama tworzyła szkice wprowadzające rozrywkę w życiu. Lubi najbardziej teleturnieje. Lubi się w nich sprawdzać i utożsamiać się z biorącymi udział.

Ma kłopot z dzisiejszą łazienką w swoim domu. Próg starego brodzika jest tak wysoki, że nie może  z niego korzystać. Kiedy nam go pokazała i zwierzyła się z marzenia, ze marzy o samodzielnej kąpieli w przystosowanej do jej możliwości i potrzeb łazience, zrozumieliśmy pilną potrzebę jej zmodernizowania.

Aniu zrobimy wszystko, by spełnić twoje marzenie. Wiemy, jak bardzo ważne  jest dla ciebie. Dziękujemy, że pozwalasz nam w tym uczestniczyć.

 

spełnienie marzenia

2023-12-11

Nikt nie spodziewał się, że tak szybko po pierwszym spotkaniu znów będziemy podążać do Ani.

A jednak. Zauroczeni usposobieniem Ani, jej spokojem i wielką cierpliwością postanowiliśmy wnieść  jej radość i ulgę  jeszcze przed świętami spinając  wszystkie moce, by zdążyć przed Gwiazdką. I jak to w życiu bywa kiedy ktoś bardzo chce sprzyja mu wszechświat. Nam sprzyjali wszyscy naokoło spotkani i wszyscy, od których realizacja tego ekspresowego marzenia zależała. Wielce wzruszające było jak bardzo wielu ludzi włączyło się w akcie dobrej woli a my mogliśmy tę nowinę, a w zasadzie  ten dobry fakt Ani przedłożyć. Radość  była wielka. Zaskoczenie było niemałe. I już po naszym wyjeździe otrzymaliśmy telefon, ze pierwsza upragniona kąpiel nastąpiła właśnie tegoż dnia.

Aniu, nie przestawaj marzyc. Dziękujemy, że to my mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym akcie dania Tobie czegoś , o czym marzyłaś.