Moim marzeniem jest:

konsola do gier X box

Szymon, 8 lat

Kategoria: dostać

Oddział: Rzeszów

Status marzenia: spełnione

Marzenie zostało spełnione dzięki pomocy

pierwsze spotkanie - poznanie marzenia

2015-11-12

Za siedmioma górami i siedmioma lasami mieszka Szymon. Chłopiec ma 8 lat  i bardzo lubi bawić się ze swoim młodszym braciszkiem, szczególnie klockami lego.

Gdy przyjechałyśmy Szymon troszkę się wstydził, ale to trwało niedługo ponieważ szybko znaleźliśmy wspólny język. Najpierw bawiliśmy się w odnajdywanie tych samych obrazków – zgadnijcie kto zebrał najwięcej par ?? Oczywiście nasz nowy Marzyciel. Następnie zaczęliśmy rozmawiać o marzeniach.

 Chłopiec do ostatniej chwili miał  ogromne wątpliwości, które marznie jest jego największym. Zastanawiał się  pomiędzy górskim rowerem a konsolą do gier X- Box. Po długim jednak  namyśleniu przy zamkniętych oczach wiedział już wszystko. Przyszedł do pokoju w którym siedzieliśmy wszyscy i  po słowach „największym marzeniem Szymona jest ?:”- a on z u śmiechem na twarzy powiedział –Konsola do gier X- Box.

Szymonie uzbrój się teraz w cierpliwość, a my zrobimy wszystko co w naszej mocy aby jak najszybciej spełnić Twoje piękne Marzenie.

Relacja: Magdalena Ciołek

 

 

 

 

 

spełnienie marzenia

2016-01-04

W nowy rok wspólnie z wolontariuszami wybraliśmy się do Krosna, aby odwiedzić naszego wyjątkowego Marzyciela - Szymona.
Nasza podróż odbyła się późnym po południem co pozwoliło nam ujrzeć piękne widoki podczas podróży i uchwycenie tego krajobrazu na aparacie fotograficznym.

Dla Szymona była to niespodzianka, ponieważ nie spodziewał sie naszego przyjazdu. Gdy dotarliśmy pod dom i stanęliśmy przed drzwiami zastanawialiśmy się jaka reakcja pojawi się ze strony chłopczyka. Po chwili zapukaliśmy do drzwi i otworzył nam sam Szymon i był pod ogromnym wrażeniem że przyjechaliśmy ,nie mógł uwierzyć ,że to dzisiaj spełni sie jego marzenie ,a dokładnie x-box z kinektem i jego ulubionymi grami.
Po reakcji chłopczyka było widać ,że nie mógł doczekać sie tego prezentu. Jego radość była tak ogromna za każdym razem gdy energicznie rozrywał papier pojawiały się rzeczy, które sobie wymarzył. U Szymona pojawił sie blask w oczach oraz chęć szybkiego podłączenia sprzętu do telewizora
i zagrania w ulubioną grę FIFA 2015. Zabraliśmy się za podłączenie i instalacje całego sprzętu aby Szymon mógł jak najszybciej cieszyć się pierwszymi osiągnięciami i zwycięstwami podczas gry meczu piłki nożnej. Podczas instalowania mieliśmy trochę czasu aby wspólnie z Szymonem i jego młodszym bratem Filipem pobawić się piłką. Każdy z Nas mógł skosztować domowego serownika przygotowanego przez Mamę - był bardzo pyszny! Szymon trzymał przez cały czas pada w ręce i wypytywał kiedy będzie mógł zagrać. W końcu nadeszła ta wyjątkowa chwila i wszystko było gotowe ,a wtedy Szymon usiadł i mógł zagrać w swoją wymarzona grę. Radość w jego oczach była nie do opisania ,a uśmiech na jego twarzy nie znikał.

Na pewno będzie to niezapomniany dzień dla nas wszystkich oraz pełny pozytywnych emocji.
" TO MOŻLIWOŚĆ SPEŁNIANIA MARZEŃ SPRAWIA ŻE ŻYCIE JEST TAK FASCYNUJĄCE "

Za spełnienie marzenia Szymona serdecznie dziękujemy Szkole Polskiej APE ​im. Marii Curie-Skłodowskiej w Argenteuil we Francji, a za pomoc w organizacji marzenia szczególnie dziękujemy pani Małgorzacie Ruszale.

Relacja: Paulina Mucha
Zdjęcia: Magdalena Ciołek